1% na oddech wcześniaka
Scrolluj dalej
29/03/2018

W 2017 roku w Szpitalu Wojewódzkim na Czarnowie urodziło się 2306 dzieci, z czego 10 % to wcześniaki. „Bezdech może wystąpić u każdego noworodka. Szczególnie jednak zagrożone są dzieci urodzone przedwcześnie, które mają niedojrzały ośrodek oddechowy. W oddziale dziecko podłączone jest do  wielu urządzeń monitorujących czynności m.in. serca i oddechu. Wychodząc do domu, ok. 36 tygodnia życia dziecka, rodzice mają duże obawy o jego bezpieczeństwo” – mówiła kierownik Kliniki Neonatologii w Kielcach Grażyna Pazera. Lepiej gdy wówczas jest „pod ręką” nowoczesna technologia łatwa do zastosowania w domu,  jak monitor oddechu.

Mamie wcześniaka Leona – Pani Kamili Dudek problem bezdechu jest nieobcy. „Kiedy ja urodziłam syna, nie było możliwości wypożyczenia takiego sprzętu. Razem z mężem musieliśmy więc takie urządzenie zakupić. Nie wszystkich jednak na to stać. Zwłaszcza kiedy dochodzą inne wydatki, np. rehabilitacja dziecka. Bardzo się cieszę, że teraz rodzice będą mogli za darmo taki monitor wypożyczyć”.

Stowarzyszenie na Rzecz Wcześniaków Świętokrzyskich będzie wypożyczać monitory dzieciom opuszczającym Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach na okres 3 miesięcy, oczywiście z możliwością przedłużenia. Prezes Stowarzyszenia Ewa Zajączkowska, inicjatorka tej wspaniałej akcji, ma wiele pomysłów na pomoc rodzicom dzieci wcześniaków. Osiem monitorów oddechu, to pierwsza Jej udana akcja dzięki finansowej pomocy Siebiega i Fundacji VIVE Serce Dzieciom; ta druga przekazała na ten cel pieniądze z odpisów 1 %.

„Warto przekazywać 1% organizacjom pozarządowym, bo w ten sposób wszyscy włączamy się w pomoc innym” – powiedziała Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy