Mistrzowie Matematyki w uniwersyteckich ławach
Scrolluj dalej
26/10/2016

Progi Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przekroczyli dzisiaj Mistrzowie Matematyki – gimnazjaliści, którzy pojawili się z rodzicami na pierwszym spotkaniu z Kapitułą, gospodarzami Wydziału i studentami, z którymi będą pracować w bieżącym roku szkolnym. Wydarzenie duże, bo przybyli również i dziennikarze kieleckich mediów, by poznać tych najlepszych z najlepszych.
Dziekan Wydziału dr hab. inż. Barbara Gawdzik z dużą przyjemnością patrzyła na uczniów siedzących w uniwersyteckiej auli, którzy już dzisiaj, w młodym wieku, rozsmakowali się w „królowej nauk” i zdobywają wiedzę korzystając z mądrości i wiedzy swoich nauczycieli. Członkowie Kapituły: Wicekurator Oświaty Pani Renata Rabczyńska, Wiceprezes VIVE Textile Recycling Agnieszka Servaas, Wicedyrektor Instytutu Matematyki UJK Anna Sieczko oraz Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz zabierając głos gratulowali rodzicom dzieci, które na swoim kocie posiadają już tak dużo sukcesów. Stypendystom życzyli, aby udział w Programie pomógł im w dalszym rozwoju, był dla nich wspaniałą przygodą umożliwiając rozwijanie ich pasji. Podczas spotkania byli również prodziekani dr Magdalena Chrapek i dr hab. Rafał Kozłowski. Młodzież otrzymała promesy zapewniające im otrzymanie stypendium w wysokości 2000 zł. W imieniu stypendystów za przyznane stypendia podziękowała Aleksandra Czupryna, która w Programie uczestniczy już po raz drugi. „W każdej wiedzy jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki” – tą sentencją Immanuela Kanta, nieco wcześniej przytoczona przez Panią Servaas, Pani Dziekan zakończyła uroczystość wręczania promes stypendialnych.
Po obiadowym poczęstunku „matematyczna” młodzież udała się na pierwsze warsztaty, podczas których zapoznała się ze swoimi bezpośrednimi opiekunami – studentami 5 roku kierunku matematycznego oraz absolwentką Wydziału Joanną Jędrzejewską. Założona została grupa na Facebooku, gdzie młodzi ludzie będą poprzez szarady, gry i łamigłówki wgłębiać się w tajniki matematyki.
Partnerami Programu są: Fundacja mBanku, Instytut Matematyki UJK w Kiecach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Fundacja VIVE Serce Dzieciom,  VIVE Textile Recycling Sp. z o.o.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy