227 bramek w rytmie bębnów !
Scrolluj dalej
27/10/2016

Trzecia grupa gimnazjalna rozegrała zawody w słynącej z piłki ręcznej Bogorii. Dyrektor Zdzisław Komór, jak w poprzednich 12 latach MLPR, przywitał bardzo serdecznie drużyny z Kielc, Michałowa, Sichowa Dużego, Wilczyc i oczywiście swoich zawodników z Bogorii. Szalikami KS Vive Tauron Kielce udekorował trenerów Maciej Czerwiec na co dzień pracujący na rzecz najlepszego w Polsce i Europie zespołu. Kapitanowie drużyn otrzymali piłki i … rozpoczęła się zacięta rywalizacja podczas wspaniałych pojedynków rozegranych dzisiejszego dnia. Gościnność Bogorii była olbrzymia. Oddali pole czterem przyjezdnym drużynom. Na pytanie co właściwie się stało, że wszystkie spotkania przegrali, jeden z zawodników powiedział, że chyba za mało trenują. Mają ambicje dogonić w przyszłym roku wiodące drużyny Małej Ligi, by znaleźć się wśród najlepszych. Zawiedzeni byli również kibice, którzy przez cały dzień wspaniale kibicowali nie tylko Bogorii, ale i pozostałym drużynom. Mecze odbywały się w rytm dźwięku bębna i może dzięki temu zawodnicy mieli dużo energii w rzucaniu bramek. Padło ich we wszystkich meczach aż 227 – po 59 rzuciły drużyny z Sichowa Dużego i Michałowa, 44 razy wyjmowali przeciwnicy piłkę po rzutach zawodników z gimnazjum św. Królowej Jadwigi z Kielc, 43 bramki zaliczyły Wilczyce i tylko 22 Bogoria. 7 zawodników z Sichowa, Wilczyc i Michałowa rzuciło prawie połowę dzisiejszych bramek. Obrona nie potrafiła zatrzymać ich przebojowych rozgrywek. Pielęgniarka zawodów Dorota Wąchała już podczas drugiego meczu (na dziesięć zaplanowanych w dzisiejszym dniu) zauważyła, że tak „zadziornych” zawodników jeszcze w tym turnieju nie było.

Zawody zakończyły się zwycięstwem Sichowa Dużego, który zabiera do ćwierćfinałów 4 punkty. Awansowały jeszcze zespoły z Michałowa i Kielc, z dorobkiem po 1 pkt. Obydwa zespoły miały tę samą ilość punktów, ale z lepszym dorobkiem bramkowym był Michałów. Ponownie Maciej Czerwiec wręczał szaliki z logiem Małej Ligi i KS Vive Tauron Kielce tym razem najlepszym oraz pamiątkowy plakacik z podpisami całego zespołu KS Vive Tauron Kielce, który przygotowany był na podsumowanie sezonu 2015/16. Najlepszym zawodnikiem ogłoszono Patryka Łojowskiego z Gimnazjum z Michałowa, najlepszym strzelcem Karola Fortunę z Sichowa Dużego, a najlepszym bramkarzem Aleksandra Grzyba ze św. Jadwigi Królowej z Kielc.

Wyniki-meczów-z-piątego-dnia-XIII-turnieju-Małej-Ligi-Piłki-Ręcznej

Turniej finansowany ze środków Fundacji VIVE Serce Dzieciom, 1%, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy