Nasza pomoc – szansą na zdrowie dla Piotrusia
Scrolluj dalej
12/02/2018

Piotruś ma tylko 1,5 roku i nie wie jak bardzo jest chory. Jego Rodzice o chorobie dowiedzieli się w październiku 2017 roku podczas rutynowej wizyty kontrolnej. Postawiona została diagnoza – nowotwór złośliwy układu nerwowego: Neuroblastoma w IV stopniu zaawansowania (w skali I-IV). Zaczęła się walka o zdrowie małego chłopczyka. Zaaplikowano 8 cykli chemioterapii, po których ma być przeprowadzona specjalistyczna operacja, potem powrót do chemioterapii, a na koniec radioterapia. Aby leczenie odniosło spodziewany sukces konieczne jest podawanie Piotrusiowi przeciwciał ANTY GD2, leczenie które jest nierefundowane… leczenie, które kosztuje 1 mln złotych a może uratować tego maleńkiego chłopca.

Społecznością Rozprzy, gdzie mieszka Piotruś z Rodzicami, bardzo poruszyła sytuacja dziecka. Zawiązała się spontanicznie grupa wspaniałych ludzi, która natychmiast zaczęła pozyskiwać środki na leczenie.

W dniach 1 – 3 grudnia miała miejsce akcja charytatywna #GramyDlaPiotrusia. Główną atrakcją był koncert gwiazd polskiej estrady – Izabeli Trojanowskiej oraz Jacka Łągwy, który zagrał największe hity Ich Troje. Do wstępu na koncert były uprawnione wszystkie osoby, które zakupiły cegiełki charytatywne o wartości minimum 40 złotych.

Uczniowski Klub Sportowy Gmina Rozprza dla rocznika 2009 zorganizował Piotruś Cup, w którym wzięło udział 10 klubów piłki nożnej.

Organizatorzy na finał trzydniowej akcji zostawili licytację pozyskanych gadżetów, wśród których były m.in. piłka reprezentacji Polski z podpisami całej kadry (w tym Roberta Lewandowskiego), Książka z autografami Tomasza Kamella oraz płyta z autografem Felicjana Andrzejczaka, którą osobiście wręczył zwycięzcy artysta. Zainteresowanie aukcją przeszło oczekiwania organizatorów.

Sytuacja Piotrusia zmartwiła wiele osób. Na konto Fundacji VIVE Serce Dzieciom wpływają środki od osób cywilnych, organizacji, firm.

Podczas zbiórek publicznych donatorzy chętnie zapełniają puszki. W sumie podczas  akcji charytatywnej #GramyDlaPiotrusia w Rozprzy, w Tom Fit Center w Piotrkowie Trybunalskim, w Przedszkolu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim zebrano 56 454,44 zł.  – to 6% koniecznej kwoty. Wielkie brawa należą się wszystkim donatorom, a mały Piotruś, kiedyś w przyszłości, jak zrozumie ilu ludzi walczyło o Jego życie, zapewne wszystkim podziękuje. Dzisiaj robią to za Niego Rodzice i proszą, aby na tym odruchu serca nie poprzestać.

Piotruś zamierza wygrać walkę z chorobą, ale nie zrobi tego bez Państwa pomocy.

Wpłaty proszę kierować na konto naszej Fundacji 24 1050 1416 1000 0022 7856 1093 z dopiskiem „Piotr Święconek”, informacji bieżących o Piotrusiu proszę szukać na stronach:

https://abphy.com/user/ratujemyzdrowiepiotrusia

https://www.facebook.com/ratujemypiotrusia/

Wesprzyj projekt: S.O.S. dla dzieci
0.00 zł (0.00%)
Brakuje jeszcze: 100,000.00 zł
Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy