GIGANT Z TEKSTYLIÓW W 19. EUROPEJSKIM TYGODNIU REDUKCJI ODPADÓW
Scrolluj dalej
19/11/2018

W dbałości o przyszły, czysty świat, od dziewiętnastu lat Unia Europejska przez jeden tydzień listopada przypomina o konieczności redukcji odpadów, między innymi przez recycling. Fundacja VIVE Serce Dzieciom po raz trzeci włączyła się w ten wielki europejski nurt. Ponownie użyć, nadać drugie życie tekstyliom – taki cel przyświeca Fundacji podczas realizacji kolejnych projektów.

Tym razem 22 listopada Fundacja wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie oraz partnerami: Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach i Drukarnią „Inga”  podejmie próbę pobicia rekordu Polski: stworzenia tekstylnej mozaiki w 100-lecie Niepodległości o wymiarach 5x3m z obrazami kojarzącymi się dzieciom z Ojczyzną.

Trud przedsięwzięcia wielki. Pierwsze spotkanie organizatorów miało miejsce w upalne, sierpniowe przedpołudnie. Potem rozmowy z dziećmi, co chcą umieścić na obrazie, a potem długie dyskusje o sposobie wykonania dzieła. Biuro Rekordów specjalnie dla potrzeb tego pomysłu ustanowiło kategorię: „Największa mozaika z tekstyliów”. Ustalono wykonanie kompozycji na 30 styropianowych płytach. Tak dużych rozmiarów obrazu nie da się jednak wnieść  przez żadne drzwi do WDK-u. Lecz od  czego pomysłowość wykonawców. Zaplanowano więc konstrukcję, którą na moment wniesienia da się podzielić na dwie części. Drukarnia „Inga” przeniosła obraz w 30 fragmentach na styropian, w VIVE Textile Recycling udało się przygotować tekstylia odpowiednich rozmiarów i kolorów i prawie wszystko jest gotowe do bicia rekordu. Nauczycielka Szkoły Podstawowej z Łopuszna Bogumiła Kamińska przez ponad miesiąc szykowała dzieci do przedsięwzięcia. Trochę tylko na koniec pomogli dorośli w szykowaniu najmniejszych elementów. Niezastąpiona na każdym etapie przygotowań była specjalistka marketingu VIVE Textile Recycling Marlena Zimnicka.

22 listopada wielki sprawdzian. Start o godzinie 9.00 Przyjeżdża sędzia z Biura Rekordów i oceni owoc pracy ponad 70 osób.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy