PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZNIE
Scrolluj dalej
22/01/2019

Szczególne, ale niezbędne znaki: kierunki ewakuacji, gaśnica, apteczka, zakaz palenia, gaśnica. Zapoznanie się z nimi przed wejściem do każdego budynku – to bardzo istotna czynność. Od tego zaczął dzisiejsze spotkanie z młodzieżą w „Przystani  Korab” Pan Łukasz Bielecki, Menedżer ds. BHP, p.poż. i bezpieczeństwa w VIVE Textile Recycling Sp. z o.o.

Bezpieczeństwo nasze w miejscach publicznych staje się coraz poważniejszą sprawą. Zainteresowanie młodych ludzi instrukcjami przekazywanymi przez Pana Łukasza było bardzo duże. Obiecywali po feriach przyjrzeć się, po raz pierwszy dokładniej, jak  wyglądają w ich szkołach drogi ewakuacyjne, gdzie zawieszone są gaśnice. Gdyby zdarzyło się nieszczęście, gaszenie pożaru zaczynamy zawsze od dołu  paleniska – instruował Pan Łukasz. Gaszenie zaś tłuszczu na patelni najszybciej wykona się poprzez zduszenie ognia pokrywką. Przy gaśnicach samochodowych, po zerwaniu zawleczki,  musimy pozwolić na połączenie gazu z proszkiem gaśniczym, które są wewnątrz butli, poprzez odczekanie około 5 sekund po naciśnięciu dźwigni.

Nie mogło obyć się bez szybkiej instrukcji pierwszej pomocy. Była lekcja pokazowa pomocy przy zadławieniu się, informacje o ratowaniu z krwotoku, omdleń, epilepsji, a ćwiczenie pierwszej pomocy resuscytacji na fantomie zostawiono na kolejne spotkanie.

Młodzież podziękowała Panu Łukaszowi brawami za doskonały instruktaż bezpieczeństwa.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy