TABLICZKA MNOŻENIA NA DZIESIĘĆ PALCÓW
Scrolluj dalej
05/11/2019

Czy matematyka jest trudna? Studenci z Koła Naukowego Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kiecach na spotkaniach z uczniami 4 i 5 klasy będą udowadniać, że nie; jeśli mając podstawowe wiadomości, będziemy tylko logiczne myśleć.

W Diecezjalnym Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej  odbyła się inauguracja kolejnej edycji projektu „Zwariowana matematyka”. Dyrektor Szkoły ksiądz Jacek Kopeć życzył uczniom, aby korzystali z rad studentów, którzy poprzez zabawy pokażą im jak korzystać z reguł matematycznych tak, by na zawsze utkwiły w pamięci. Prezes Fundacji Grażyna Jarosz zasygnalizowała przydatność matematyki we wszystkich dziedzinach życia, a dzięki łamigłówkom matematycznym prezentowanym na zajęciach przez akademickich, przyszłych nauczycieli, uczniowie będą mogli szybciej zrozumieć wiele zasad funkcjonujących w codziennym życiu. Panie Aneta Kuraś i Karolina Szczęsna podjęły się poprowadzić pierwsze zajęcia. Pokazały m. innymi, jak korzystać z własnych palców, by tabliczka mnożenia nie sprawiała żadnych trudności.

Na zajęciach pojawili się bliźniacy Karol i Mikołaj, ubiegłoroczni beneficjenci, którzy swoim wdziękiem zdobyli  serce  prezes Fundacji Grażyny Jarosz.

Nad sprawnym przebiegiem zajęć z ramienia Szkoły będzie czuwała nauczycielka pani Maria Gąsior.

Projekt „Zwariowana matematyka” realizowany według pomysłu Fundacji VIVE Serce Dzieciom przez: studentów Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i uczniów 4 i 5 klas z Zespołu Szkół Katolickich  Diecezji Kieleckiej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy