Stypendyści Fundacji 2020/21
Scrolluj dalej
24/10/2020

Drodzy Stypendyści,

kochać świat, ludzi i  siebie. Takie przesłanie mamy dla Was od 13 lat, odkąd istnieje Program Stypendialny Korab. Mówimy Wam o  tym na inauguracyjnych spotkaniach, kiedy zwyczajowo wręczamy promesy w Urzędzie Miasta i Gminy Staszów zapraszając do udziału w projektach, które to przesłanie pozwalają realizować. Mimo rzeczywistości, zawładniętej przez koronawirusa, wspólna praca jest możliwa, tylko … trochę inaczej. „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko – jak powiedział Jan Paweł II – Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”. Czasu, mimo dzisiejszych niedogodności, nie możecie marnować, bo życie przed Wami i już teraz trzeba ubierać się w te wygodne buty, by życie przejść zgodnie ze swoim planem.

Na szczęście jesteście bardzo zdolni, macie przeróżne zainteresowania, osiągacie sukcesy biorąc udział w licznych konkursach. Macie ambicje być kimś i osiągać wiele, o czym napisaliście uzasadniając wnioski o stypendium. I to jest wspaniałe, że jesteście osobami myślącymi i odpowiedzialnymi i nie wstydzicie się swojego postępowania.

A dzisiejsze życie nęci Was często szukaniem rozwiązań łatwych, które tak naprawdę okazują się często złudne. Stąd może Dawid Podsiadło w piosence „Małomiasteczkowy” przestrzega wszystkich szukających szczęścia w blaskach neonów i ulicznych korków, powiada że można przestać być autentycznym, bardzo się rozczarować i zatęsknić szybko za zwykłym życiem. Warto bowiem zawsze być sobą, a wskazówki warto czerpać z obserwacji osób godnych naśladowania.

Jesteście grupą młodych ludzi w różnym wieku, możecie wspierać się nawzajem i sobie pomagać. Pani Beata, Wasza opiekunka, mająca bardzo duże doświadczenie pedagogiczne, będzie z Wami współpracować i wspólnie będziecie ustalać Wasze działania w warunkach, jakie będą możliwe w danym momencie. W najbliższym czasie psycholog – pani Justyna, większości z Was już znana, przeprowadzi z Wami, korzystając z internetowych łączy spotkania, podczas których podpowie Wam, jak zmagać się z obecną rzeczywistością, by móc wspólnie pracować. Informatyk Pan Marcin z kolei podpowie Wam jak korzystać z oprogramowania Office do codziennej pracy. Członkowie Kapituły deklarują daleko idącą pomoc podczas realizacji projektów. Mam też nadzieję, że Wasz zapał do działań zmierzających do poprawy stanu środowiska nie minął i będziecie dalej promować postawy związane z ochroną przyrody.

Tymczasem gratuluję Wam osiąganych sukcesów i w szkole i poza nią, a Rodzicom gratuluję Dzieci, które wiedzą, jak ważna jest i nauka i udzielanie się w życiu społeczności lokalnej.

Życzę wszystkim zdrowia i mam nadzieję, że niebawem uda nam się spotkać osobiście.

Grażyna Jarosz
Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy