ROMANTYZM W ZIMOWEJ SZACIE
Scrolluj dalej
12/12/2022

Biało i jakby bardziej romantycznie zrobiło się w poniedziałek na świecie – a w takiej zimowej, śnieżnej atmosferze docierali do Muzeum Narodowego w Kielcach uczestnicy 6. edycji konkursu <Recycling na miarę>, tym razem pod hasłem „Romantyczna tradycja”.

Punktualnie o 10.00 rozpoczęła się dwugodzinna praca twórcza uczniów z całego województwa świętokrzyskiego. W ciszy i skupieniu wycinane były z różnych odpadowych materiałów znalezionych we własnych domach drzewa, chmury, postacie, przedmioty, rośliny,  – wszystkie pasujące do konstruowanego przez ucznia obrazu. Widać było jak dobrze przemyślane są  kompozycje, jak wspaniale dobrane materiały, więc praca przebiegła bardzo sprawnie. Punktualnie o 12.00 młodzież z nauczycielami przeszła zwiedzać Muzeum Narodowe a pracę rozpoczęła Kapituła Konkursu. Zgodnie z regulaminem konkursu zwracano uwagę na zgodność z tematem Konkursu, innowacyjność i pomysłowość podejścia do tematu, oryginalność, estetykę wykonania, kompozycję i walory artystyczne. Wybór był trudny, ale udało się wytypować 12 prac, których autorzy i szkoły, w jakich się uczą, otrzymali nagrody pieniężne. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Izbie Stołowej Górnej – najbardziej reprezentacyjnej sali Pałacu Biskupiego.

Organizatorzy:
Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Muzeum Narodowe w Kielcach

Patroni:
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, VIVE Textile Recycling Sp. z o.o., Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach,
Radio Kielce Sp. z o.o.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy