Pierwsi finaliści MLPR w Bogorii
Scrolluj dalej
06/10/2015

Drugi dzień XII edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG Obrót Detaliczny, Prezydenta Kielc, Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

W Liceum w Bogorii od rana słychać było rytmiczne uderzenia bębna. Cała społeczność szkolna szykowała się na przyjęcie gości. Przyjechało aż 8 szkół ponadgimnazjalnych na zawody. Wszystko było świetnie przygotowane.

Dyrektor Piotr Adamczyk witał serdecznie uczestników dzisiejszych zawodów. Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz zapowiedziała konkurs na zdjęcie ukazujące najlepszych kibiców podczas EURO 2016. To będzie jednak dopiero za trzy miesiące.

Tymczasem 9.15 meczem ZST Skarżysko Kamienna – ZS CKR Sichów Duży rozpoczął się maraton meczowy.
9 drużyn grało w dwóch grupach. Rozegranych zostało 16 meczów w pierwszej fazie turnieju. Publiczność wspomagała młodych zawodników. Największe wsparcie mieli gospodarze, ale i pozostałe zespoły, gdy miały miejsce ciekawe rozegrania, nagradzane były sowitymi brawami. Widać, że w Bogorii znają się na piłce ręcznej!
Po dwa zespoły z obydwu grup awansowały do czwórki finalistów Małej Ligi. Rozegrane zostały jeszcze dwa mecze, które zadecydowały, że o pierwsze miejsce 2 grudnia zagrają: III LO z Kielc z ZST ze Skarżyska Kamiennej,
a o trzecie miejsce – ZSP Nr 2 Włoszczowa z LO Bogoria.

Mała Liga Piłki Ręcznej pożegnała Bogorię do przyszłego roku.

Dzisiejsze mecze sędziowali: Tomasz Olesiński i Paweł Popiel

WYNIKI meczów z drugiego dnia XII turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy