9 dzień 9 edycji i liczenie bramek w Staszowie
Scrolluj dalej
30/10/2012

Komunikat – dziewiąty dzień IX edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowany: ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki; Województwa Świętokrzyskiego; PGNiG, Wyższej Szkoły im. B.  Markowskiego w Kielcach i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Staszów 30.X.2012 IV grupa SZKOŁY PODSTAWOWE

Ostatni dzień eliminacji w staszowskiej hali OSiR. Drużyny, mimo śniegu za oknami, stawiły się punktualnie na zawody. Po nikim nie było widać niewyspania. Marszem Małej Ligi rozpoczął się kolejny meczowy dzień. Dyrektor Hali z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 powitali zawodników, po czym kontrolowali przebieg losowania, wynikiem którego było stworzenie dwóch grup liczących po trzy zespoły. Pierwszy etap, to wyjście z „małej” grupy. Odpadli Gospodarze i jędrzejowska „dwójka”. Trener Mariusz Wachowski wybierając się w powrotną drogę nie krył rozczarowania. Tyle pracy, tyle wysiłku i taka porażka… Trema zjadła małych zawodników. Tak bardzo chcieli wygrać, że aż nie potrafili skoncentrować się na poprawnym rozgrywaniu piłek… Potem cztery mecze i sprawdzanie, który zawodnik był najlepszy. Okazało się, że w zwycięskich szkołach dzisiejszego dnia (z Modliszewic, Sichowa Dużego i „jedynki” z Końskich) znaleźli się strzelcy, którzy odnotowali na swoim koncie po 17 bramek! Potem jeszcze liczenie małych punktów, by móc rozstrzygnąć, która drużyna zajęła pierwsze miejsce. W tym rankongu Modliszewice z 24 dodatnimi punktami górowały nad 14‑toma Sichowa Dużego. Dzisiaj trudno nie wspomnieć o dziewczynkach – kibickach z Radkowic, które non‑stop podczas kolejnych meczów dopingowały swoich zawodników. Ależ w tych małych kobietkach jest siły!

Przed nami Wszystkich Świętych i Zaduszki. Odrywamy się od codzienności, by na chwilę zadumać się nad naszymi przodkami i pomyśleć, co my zostawimy po sobie innym.

Do Małej Ligi wrócimy 7 listopada w Wolicy, gdzie rozegramy pierwsze ćwierćfinały.

WYNIKI meczów z dziewiątego dnia IX turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy