AKCJA Z JAJEM po raz drugi
Scrolluj dalej
13/03/2016

Pani Kasia Wadowiec, właścicielka firmy „Moje cudeńka”, po raz drugi odpowiedziała „TAK” na prośbę stypendystów z LPS Korab w sprawie przeprowadzenia warsztatów wielkanocnych do „Akcji z jajem”. Tym razem poprosiliśmy o tematykę ludową. Potem tylko ustalenie daty, zaproszenia, plakat, zakupy, przygotowanie sali i … już o godz. 15.00 rozpoczęły się warsztaty.
Znamienici Goście zasiedli za stołami, by wspólnie przygotować pisanki dla samotnych mieszkańców Staszowa.
Wojewoda Świętokrzyska Pani Agata Wojtyszek przywitała młodzież z sentymentem wspominając nie tak dawne czasy, kiedy pracowała w szkole w Starachowicach. Potem serdeczny dla nas, jak zawsze, Pan Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć zachęcał do uruchomienia wodzy fantazji przy robieniu pisanek. Stypendysta Paweł Jacak przywitał naszych Gości, wśród których była także Pani Wiceburmistrz Ewa Kondek, Radni Maria Malec i Dariusz Kubalski, Dyrektor SP Nr 3 w Staszowie Pani Ewa Rzepecka i Dyrektor OSiR w Staszowie Pan Rafał Glegoła. Z dziećmi przyszli Rodzice oraz były nasze wspaniałe opiekunki Panie Beaty Rachoń i Wójcik. Przygotowywać pisanki przyjechały prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz i niezastąpiona wolontariuszka Pani Małgosia Leszcz.
Technika robienia pisanek jest bardzo prosta, jak powiedziała Pani Kasia Wadowiec. Należy wyciąć dowolne wzory z serwetek z motywami ludowymi, oddzielić zbędne (białe) warstwy serwetek, wybrane kwiaty przyłożyć do styropianowego jaja, posmarować klejem, wysuszyć i o ile fantazja jeszcze każe, uzupełnić jajo farbkami. Taką pisankę należy potem umieścić w kolorowej skorupce, przyozdobić sizalem oraz kwiatami i wspaniała ozdoba na stół Wielkanocny już gotowa w pełnej krasie. Zatem zgodnie z instrukcją zaczęła się twórcza praca. Przeważnie w parach. Współpraca zaowocowała przepięknymi dziełami. „Akcja z jajem” to nie tylko ozdoby świąteczne, ale przede wszystkim poczęstunek na Wielkanocny stół od Fundacji VIVE Serce Dzieciom, który trafi wraz z życzeniami od Stypendystów LPS Korab do samotnych mieszkańców Staszowa.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy