Ala zdobywa Paryż!
Scrolluj dalej
06/08/2018

Piękne oczy, świetna sylwetka, radosny uśmiech. Kocha tańczyć, przyjaźni się z Malwiną, skończyła 6 klasę szkoły podstawowej, planuje w dorosłym życiu być lekarzem dermatologiem. I jeszcze bardzo ważne – lubi się uczyć. Taka w dużym skrócie jest Ala Mężyk.

W wakacyjne popołudnie w towarzystwie Taty Krzysztofa Mężyka odbierała z rąk prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyny Jarosz „Dyplom i nagrodę za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2017/18”. Ala bowiem ma się czym pochwalić. Laureatka  konkursów przeprowadzonych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach dla uczniów szkół podstawowych w matematyce i języku angielskim. Najlepsze miejsca Alicja zajęła również w konkursach: Alfik Matematyczny, Kangur Matematyczny, English Ace, English HighFlier, Deutchfreund i jeszcze wielu innych. Największym przeżyciem jest jednak dla Ali konkurs matematyczny przeprowadzony przez Politechnikę Wrocławską. Trzy etapy, z tego 2 internetowe, a trzeci już na uczelni. Na każdym etapie zawodnicy otrzymują zestaw 18 zadań ponumerowanych kolejnymi liczbami naturalnymi od 1 do 18 i uszeregowanych od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Ala spisała się doskonale. Otrzymała od przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Konkursu list gratulacyjny:

„Składam gratulacje za zajęcie wysokiej pozycji w finale XV Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych w kategorii C1. Informuję, że Alicja Mężyk została powołana do reprezentacji Polski na XXXII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych, które odbędą się w dniach 29-30 sierpnia 2018 r. w Paryżu.”

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy