Artystyczny recycling w 3R
Scrolluj dalej
23/02/2017

aFundacja VIVE Serce Dzieciom wspólnie z kieleckim Plastykiem przeżyła pasjonujący dzień podczas inauguracji konkursu „Recycling na miarę. 4 pory roku”. Z trzydziestu szkół i jednego Domu Dziecka przyjechało 118 dzieci wraz z opiekunami. Zaczęło się bardzo uroczyście. Maria Kowalczyk, Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego, witała Dzieci i ich Opiekunów oraz szczególnych gości – Doradcę Wojewody Świętokrzyskiego Andrzeja Prusia, Teresę Kmiecik reprezentującą Kuratorium Oświaty w Kielcach, Katarzynę Ziołowicz Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach, Teresę Orlikowską Kierownik Ośrodka Kultury Ziemowit, Bożenę Iwan Zastępcę Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej, Jarosława Rybusa rzecznika prasowego wydawnictwa MAC Edukacja oraz Karola Piwko Dyrektora Banku Spółdzielczego w Kielcach. Były przemówienia i prezentacja promująca 3R: Reduce, Reuse, Recycle – zasadę ekologicznego podejścia do surowców i energii przygotowana przez pana Przemysława Suligę z działu marketingu VIVE GROUP.

Część oficjalna dobiegła końca i uczestnicy przeszli do 9 pracowni kieleckiego Plastyka, gdzie przygotowane były dla nich materiały do warsztatów. Zadaniem młodych artystów było stworzenie obrazów dotyczących czterech pór roku. W tworzeniu dzieł pomagali im nauczyciele i uczniowie Plastyka. Atmosfera panowała wspaniała. Młodzi ludzie zagłębili się w sterty kolorowych materiałów, które przekazała firma VIVE Textile Recycling, by wybrać te najciekawsze w kolorach charakterystycznych dla danych pór roku i pasujące do ich dzieł. Jagoda z Miąsowej zachwycona szkołą mówi, że już dzisiaj chciałby się tutaj uczyć, tak jest tu fajnie. Wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały prace uczniów Plastyka przyozdabiające ściany szkoły. Nie było dzisiaj dzwonków, ale punktualnie o 12.30 artyści stawili się na pierogową przekąskę. Potem już łatwiej przyszło im wykańczać prace. Kolorowe motyle , które przykucnęły na gałęziach, piękne kwiaty na każdą porę roku, wianki czy lalki w kolorach zimy, wiosny, lata i jesieni cieszyły oko zwiedzających. Patchworkowe obrazy zrobiły największą furorę. Podobały się bardzo. U większości jurorów dzisiejszego konkursu również zdobyły największe uznanie. Dzieci z Łopuszna, Małogoszczy, Kielc z ZSO Nr 6 i ze Złotej otrzymały nagrody od VIVE Profit Center. Wszyscy zaś imienne dyplomy. Dyrektor Departamentu Wydziału Kultury Województwa Świętokrzyskiego Jacek Kowalczyk, który przybył na podsumowanie dzisiejszego dnia, nie mógł się nadziwić, że tak wspaniałe dzieła powstały w kilka godzin. Gratulował i życzył wielu sukcesów w artystycznym życiu. Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz zaprosiła wszystkich do pamiątkowego zdjęcia. Był to ostatni akcent zamykający wspaniały dzień w progach kieleckiego Plastyka.
Jeszcze tylko nauczyciele pobrali po 40 kilogramów tekstyliów na prace, na które organizatorzy czekać będą do 26 maja 2017. Mac Edukacja, partner przedsięwzięcia, podarowała swoje najnowsze publikacje dla 4 klas szkół podstawowych.

Organizatorzy konkursu „Recycling na miarę. 4 pory roku”:
Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego

Patroni:
Kuratorium Oświaty w Kielcach
Radio Kielce S.A.
MAC Edukacja

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy