Bądzmy aniołami – pomóżmy Karolowi
Scrolluj dalej
19/06/2013

Karol uważnie słucha o czym mówimy; włącza się w rozmowę prosząc mamę o kartkę z literami alfabetu i w powietrzu pisze słowa. Chce jak dawniej, pięć lat temu, być aktywnym, zdrowym człowiekiem. Jedna chwila zaważyła na jego losie – spadł ze schodów. Natychmiastowa pomoc i pobyt w szpitalach niestety nie przywróciły go do grona ludzi zdrowych. Jego stopień niepełnosprawności wskazany jest przez lekarzy na „znaczny”. Ma zaburzenia mowy, stracił sprawność wszystkich kończyn, ma zaburzenia neurologiczne. W tym swoim nieszczęściu nie jest sam – są z nim kochający go rodzice i najbliżsi.

Od niedawna ma nowego przyjaciela Sławomira Szmala – wielkiego sportowca znanego całemu światu. Franciszkanin Syrach powiedział: „Kto przyjaciela znalazł – skarb znalazł”. Karol wie, że Sławek jest dla niego olbrzymim darem, jaki dostał od losu – znalazł skarb! Każda wizyta Sławka uskrzydla go do życia, łatwiej przychodzi mu uciążliwa rehabilitacja, daje odczuć wszystkim, jak bardzo jest szczęśliwy z tej znajomości.
Sławomir Szmal zaproponował oddanie swoich ostatnich trofeów sportowych na aukcję, by wspólnymi siłami pomóc Karolowi wyjechać na kosztowny (17600 zł), czterotygodniowy turnus rehabilitacyjny.

Wspólnie zapraszamy do licytacji na Allegro:
Medalu za Mistrzostwo Polski 2013 w piłce ręcznej.
Bluzy bramkarskiej Sławomira Szmala bramkarza KS Vive Targi Kielce z autografami całej drużyny.
Oryginalnej piłki z Ligi Mistrzów (EHF Champions League).

Licytacje będą trwać do 25 czerwca br.

Fundacja do końca sierpnia 2013 uruchomiła roku specjalne konto dla Karola w Multibanku nr 51 1140 2017 0000 4402 1262 0110 zgodnie z pozwoleniem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Partnerem Fundacji przy zbiórce środków dla Karola jest Gazeta Wyborcza w Kielcach. Dziennikarz, sportowiec, z-ca redaktor naczelnej Piotr Rozpara z wielkim zaangażowaniem włączył się do akcji. Informację o zbiórce rozesłał do swoich kolegów w innych redakcjach, by jak najszybciej zachęcali czytelników do pomocy Karolowi.

„Przy­jaciele są jak ciche anioły, które pod­noszą nas, gdy nasze skrzydła za­pom­niały jak latać” – Antoine de Saint‑Exupéry

Bądźmy aniołami!

FINAŁ ZBIÓRKI – 31.08.2013r.

Karol śledził na Allegro z zapartym tchem zbiórkę. Zakończenie – Gazeta Wyborcza podała do wiadomości, że ofiarodawcy dokonali zakupów na kwotę 5106zł.

Na konto Fundacji wpłynęło… tylko 671,00zł za piłkę z finału FINAL4 od Pana Sebastiana z Konstancina oraz 100zł od Darczyńcy z Zawiercia.

Zakupu koszulki i medalu dokonały dzieci Pana Piotra P. Pan Piotr niestety nie pokrył kosztów zabawy własnych dzieci. Allegro w liście do Fundacji napisało: „…musicie się Państwo porozumieć między sobą…”
To bardzo przykre, że rodzice dopuszczają nieletnie dzieci do swoich kont i nie poczuwają się do ponoszenia konsekwencji, jakie mogą mieć miejsce, gdy te włączą się w poważną licytację.
Karol na tej zabawie stracił bardzo dużo – nie pojechał na turnus. Dzieci Pana Piotra pewnie były na wakacjach…

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy