Bidziny gościnne dla przyjezdnych
Scrolluj dalej
25/10/2005

W kategorii Grup Gimnazjalnych znamy już wszystkich półfinalistów drugiej edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej. Dzisiaj, w Bidzinach, kończyliśmy rozgrywki pierwszej grupy. Dyrektor Publicznego Gimnazjum pani Krystyna Kaczmarska  ciepło i serdecznie przywitała nas w swojej szkole.  Podkreśliła, że dla szkoły to wielki zaszczyt, iż największa tego typu impreza w Polsce rozgrywana jest w jej progach.

Pierwszy mecz gospodarze – Bogoria pokazał dużą skuteczność bramkarzy i zakończył się niskim wynikiem 5-7 dla gości. Kolejne mecze nie przynosiły specjalnych niespodzianek. Zawodnicy z Ostrowca, wykorzystując wiedzę z wczorajszego dnia, nie pozwolili pograć Marcinowi Wójtowiczowi z Iwanisk – kryli go indywidualnie. Marcinowi udało się zaledwie dwa razy przebić mur obrońców i były to jedyne bramki dla Iwanisk w tym spotkaniu. Ten mecz zadecydował również o awansie do półfinałów …ale Gimnazjum Nr 2 ze Staszowa.  Staszów przegrał tylko jedno spotkanie z faworytem  grupy Bogorią. Ta drużyna, prowadzona przez Piotra Adamczyka, z kompletem zwycięstw zakwalifikowała się  do dalszych rozgrywek. Była najskuteczniejsza –  w przeciągu  obydwóch dni turniejowych, w 5 meczach, rzuciła 59, a straciła 29 bramek.

Dzisiaj na trybunach było bardzo głośno – trąby, okrzyki i jeden wielki pisk towarzyszył kolejnym meczom. Kibice z Bidzin jak mogli wspomagali swoich zawodników, ale ci mimo bardzo walecznej postawy, nie zdołali przejść do dalszego etapu Małej Ligi Piłki Ręcznej.

Drużyny gimnazjów z Bogorii, Nr 2 Staszowa, Nr 1 Końskich i Nr 7 z Kielc spotkają się 16 listopada w Bogorii, aby zawalczyć o wejście do finału.

Wyniki:

Gimnazjum Bogoria – Gimnazjum Bidziny 7-5

Gimnazjum Bogoria – Gimnazjum Iwaniska 11-3

Gimnazjum Bogoria – Gimnazjum Nr 2 Ostrowiec 15-9

Gimnazjum Staszów – Gimnazjum Nr 1 Opatów 9-5

Gimnazjum Staszów – Gimnazjum Bidziny 10-12

Gimnazjum Nr 2 Ostrowiec – Gimnazjum Iwaniska 8-2

Gimnazjum Nr 1 Opatów – Gimnazjum Bidziny 15-1

 

Najwięcej bramek zdobyli:

11 – Piotr Madej Gimnazjum Bogoria

8 – Mateusz Majewski Gimnazjum Nr 1 Opatów

8 – Szymon Grudzki Gimnazjum Bidziny

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy