Bingo u „zwariowanych” rachmistrzów
Scrolluj dalej
21/01/2020

Zabawa z liczbami podczas dzisejszego  spotkania na zajęciach „Zwariowanej matematyki” w 4 klasie podstawowej kieleckiego „Kostki” wciągnęła prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażynę Jarosz do wspólnego rozwiązywania działań matematycznych. Studentki Koła Naukowego Wydziału Matematycznego kieleckiego Uniwersytetu, Panie Karolina i Paulina, po raz kolejny przygotowały dla dzieci ciekawe spotkanie. Było wesoło, dużo śmiechu, cała grupa na wyścigi odpowiadała na pytania Pań studentek.

Dzieci same, w dowolne kratki, wpisywały cyfry będące wynikiem zadawanych działań. Finalnie otrzymane liczby służyły do zabawy w bingo. Wielkim zwycięzcą został Michał, który aż 2 razy, jako pierwszy, zgłosił wskazany skład liczb. W trzeciej grze wygrał Kuba. Takie zabawowe zajęcia bardzo odpowiadają dzieciom, czego wyraz dały odpowiadając na pytania prezes Grażyny Jarosz, czy warto przychodzić na te lekcje.  Pani Wicedyrektor Beata Pytel wytłumaczyła uczniom, że niestety codzienne nauczanie ma swoje wymogi i program, których zabawowymi metodami nie da się niestety realizować. Dobrze jednak, że podczas tych zajęć, które są w czasie godzin świetlicowych, chcą po całym dniu ćwiczyć jeszcze umysł logicznymi zabawami. Opiekunka dzieci z ramienia Szkoły Pani Marylka też z dużą przyjemnością uczestniczy wspólnie z dziećmi w „Zwariowanej matematyce”.

Wśród uczniów prezes Grażyna Jarosz dostrzegła braci bliźniaków Karola i Mikołaja, którzy mimo, że już są piątoklasistami z przyjemnością przychodzą na zajęcia.

Przed uczniami czas ferii, odpoczynku. Niech będzie wspaniały, pełen przygód i wrażeń!

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy