Burmistrz Końskich od początku wierzył w zwycięstwo swojej drużyny
Scrolluj dalej
17/10/2005

W Końskich dla Małej Ligi Piłki Ręcznej było wielkie święto. W nowej hali przy Zespole Szkół w Stadnickiej Woli rozgrywany był po raz pierwszy tak duży turniej. Historię hali otworzą mecze z II grupy szkół Ponadgimnazjalnych. Sam Pan Burmistrz Krzysztof Obratański przyszedł rozpocząć dzisiejszy dzień turniejowy. Życzył zawodnikom gry fair-play, kibicom niezapomnianych wrażeń i nie ukrywał, że najlepsi winni być zawodnicy z …. Końskich. Podobnie pan Czesław Staciwa, dyrektor Szkoły,  nie ukrywając swojej sympatii do piłki ręcznej , serdecznie przywitał przybyłych.

I zaczęła się wspaniała walka. Dzień był długi, bo rozegraliśmy dziesięć spotkań. Zawodnik ze Szkoły Budowlanych w Skarżysku Kamiennej Krzysztof Ołub rzucił aż 29 bramek! Takiego rekordu jeszcze u nas nie było. Niestety nie pomogło to jego drużynie przejść do dalszej rundy rozgrywek. Zgodnie z oczekiwaniami pana Burmistrza na parkiecie bezapelacyjnie królowała drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Końskich. Wygrali różnicą od 5 do 11 bramek wszystkie spotkania. Liceum Profilowane z Nowin przegrało tylko jedno spotkanie z liderem grupy. Pozostałe zespoły choć bardzo walecznie, uległy silniejszym rywalom. Na swoich kontach wszystkie odnotowały po jednym zwycięstwie. Nikt jednak nie wracał do domu w złych nastrojach, bo jak zwykle najważniejsza jest sama możliwość zmierzenia się z innymi drużynami w turnieju, a wynik… no cóż zawsze musi wygrać najlepszy.

Wspaniała była również Kinga i Michał, którzy w walce o nagrody, ufundowane przez Wyższą Szkołę Handlową z Kielc, zmierzyli się ze „skrętaczami języka” . Miedzy innymi „Czym trzyma strzyżyk strzęp szczypiorku” udało im się przeczytać z dużym zrozumieniem tekstu i bezbłędnie.

Żegnaliśmy gościnne Końskie – miasto wielkich pasjonatów piłki ręcznej – w dobrych humorach.

 

Wyniki:

ZSP Nr 1 Końskie – II LO Kielce 11:8

ZSP Nr 1 Końskie – ZSE   Kielce 17:5

ZSP Nr 1 Końskie – ZSB Skarżysko 22:11

ZSP Nr 1 Końskie – LO Nowiny 16:10

LO Nowiny  –  II LO Kielce 18:9

LO Nowiny  –  ZSE Kielce 11:8

LO Nowiny  –  ZSB Skarżysko 17:12

II LO Kielce – ZSE Kielce 12:11

ZSE Kielce  – ZSB Skarżysko 16:14

ZSB Skarżysko – II LO Kielce 14:11

 

Najwięcej bramek zdobyli:

29 – Krzysztof Ołub SZB Skarżysko

20 – Nawrocki Tomasz ZSE Kielce

14 – Mariusz Matyszczyk ZSP Nr 1 Końskie

13 – Michał Kępa  ZSE Kielce

13 – Paweł Laskowski LP Nowiny

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy