CHCIEĆ TO MÓC
Scrolluj dalej
20/02/2018

Wolontariusze i stypendyści Korab w Staszowie udowodnią, że tyko od nas zależy czy potrzebna jest wielka determinacja, by urzeczywistnić swoje plany i marzenia. 14 osób podczas szkolenia z Panią Justyną Kowalczyk przedstawiało swoje pomysły uzasadniając dlaczego chce je realizować, do kogo kierowane będą działania, co konieczne jest do ich przeprowadzenia, ile wymagać będzie czasu wprowadzenie ich w życie. Po długiej dyskusji zdecydowano realizować, trzy propozycje: Ławka, Ścianka pozytywnych myśli, Piknik filmowy. Wszystkie z myślą o mieszkańcach Staszowa.

„Ławka” – propozycja Żanety i Karoliny.
Celem projektu jest stworzenie w Staszowie spokojnego miejsca do wypoczynku. Głównym działaniem podjętym przy realizacji będzie zaprojektowanie ławki lub ławek oraz najbliższego otoczenia wokół nich. Projekt zakłada podjęcie współpracy z Instytutem Designu w Kielcach. Efektem ma być mały projekt przestrzenny, charakteryzujący się funkcjonalnością i estetyką w połączeniu z oryginalną formą. Projekt ma być też inspiracją dla innych, wskazywać potrzebę dbałości o własne otoczenie.

„Ścianka pozytywnych myśli”  – projekt Mai, Zosi, Hani, Luizy, Natalii. Powstał z potrzeby uczenia się optymistycznego spojrzenia na świat. „Ścianka” zaistnieje w miejscu uczęszczanym przez wielu mieszkańców, niewykluczone, że pobliżu „Ławki”. Tworzone będą napisy graffiti, dzięki którym młodzi komunikować będą starszym swoje problemy. Będzie szansa lepszego poznania siebie nawzajem i wartości jakimi kierujemy się w życiu.

„Filmowy piknik” zaproponowali: Agata, Martyna, Mateusz, Kuba, Wiktoria, Paulina i Kuba z myślą o rodzinach. Zorganizowany będzie jeden dzień aktywnego, wspólnie spędzonego czasu poprzez różne działania, w tym gry i zabawy. Uczestnicy będą mieli propozycje obejrzenia kilku filmów. Większością głosów zadecydują, który obejrzą na zakończenie eventu. Do współpracy młodzież zaprosi kino Helios.

Czy „Chcieć to móc” okaże się tak proste w realizacji, jak w planowaniu, pokaże życie.

„Chcieć – to móc” realizowane w ramach Programu „Równać szanse” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy