„Do boju, do boju do boju – Szerzawy” na parkiecie w Bogorii
Scrolluj dalej
24/10/2006

Punktualnie o 9.00 do hali w Bogorii wszedł wójt Bogorii pan Władysław Brudek z dyrektorem Gimnazjum panem Janem Kubalskim. Były powitania, pozdrowienia i życzenia dla zawodników dobrej, sportowej gry. Grażyna Jarosz dziękowała gospodarzom za zawsze wspaniałe przyjęcie. Dzisiaj, wśród kibiców zawodów, był szczególny gość – zawodnik KS VIVE Kielce bramkarz Maciej Stęczniewski. Podczas wszystkich spotkań prowadził z długopisem w ręce szczegółowe notatki. I zauważył: leworęcznego skrzydłowego Wiktora Kubałę i bramkarza Mateusza Korneckiego z Miedzierzy; skrzydłowego oburęcznego Grzegorza Szemraja i środkowego rozgrywającego Kamila Musiała z Bogorii; bramkarza Michała Lalka, dużo widzącego środkowo rozgrywającego Damiana Komorowskiego, lewoskrzydłowego precyzyjnie rzucającego na bramkę Michała Białkowskiego oraz wysokiego praworęcznego rozgrywającego Tomasza Cupisza z Sandomierza. Pozostałych zawodników ocenił wysoko za waleczność i sportową postawę. I w ogóle ten dzień podsumował jako bardzo ciekawy.
Mecze toczyły się przy niemałym dopingu publiczności. Było wyjątkowo dużo rzutów z dalekiej odległości. Taką taktykę preferowali głównie zawodnicy z Szerzaw. Na parkiecie dominowały zespoły z Bogorii i Sandomierza i one też awansowały do półfinałów. W bezpośrednim pojedynku gospodarze przegrali z gośćmi znad Wisły 10:7. Mecz ubiegłorocznego zwycięzcy Małej Ligi drużyny z Gimnazjum nr 1 z Sandomierza z Gimnazjum z Miedzierzy kosztował dużo nerwów trenera Adama Węgrzynowskiego. Zakończył się wynikiem 14:11 dla Sandomierza, ale w większej części spotkania zwycięska drużyna musiała odrabiać straty. Bogorii było dzisiaj najłatwiej grać , bo pomoc kibiców była największa, a doping pana wójta i dyrektora podczas wszystkich spotkań na pewno był dla nich dużą zachętą do gry. Podczas ostatniego spotkania Szerzawy – Sandomierz kibice z Bogorii słychać było jak bardzo zaprzyjaźnili się ze sobą. Ponieśli zawodników z Szerzaw szczególnie w ostatnich minutach, kiedy to w przeciągu dwóch minut udało im się rzucić 3 bramki przy wyniku końcowym 15:10 dla Sandomierza.
Szkoły gimnazjalne żegnamy do 7 i 8 listopada. Rozegramy wówczas półfinały. W pierwszym spotkają się szkoły: nr 16 z Kielc, nr 1 i nr 2 z Końskich i Suchedniowa. W drugim półfinale zawalczą gimnazja: nr 7 z Kielc, nr 1 z Włoszczowej, nr 1 z Sandomierza i dzisiejszy gospodarz Bogoria.

Najwięcej bramek zdobyli:
Czaja Marcin Szerzawy 17
Kamil Musieł Bogoria 15
Wiktor Kubała Miedzierza 14
Damian Komorowski 10

Wyniki:
Sandomierz nr 1 – Szerzawy 16:10 /6:3/
Sandomierz nr 1 – Miedzierza 14:11 /6:6/
Sandomierz nr 1 – Bogoria 10:7 /7:5/
Bogoria – Szerzawy 25:7 /11:5/
Bogoria – Miedzierza 15:9 /7:1/
Miedzierza – Szerzawy 12:6 /4:2/

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy