Do właściwej bramki rzucaj!!!
Scrolluj dalej
08/11/2016

Słońce i … od razu lepszy nastrój, bo 13-tka przecież bywa szczęśliwa! Trzecia grupa podstawowa – szkoły z Bilczy, Piekoszowa, Szerzaw, Wolicy i Końskich Nr 1 stanęła dzisiaj do rywalizacji w pięknej hali sportowej w Bilczy. Uroczystego otwarcia siódmego dnia turniejowego dokonała Dyrektor Szkoły Urszula Wróblewska. Pierwszy mecz, a zawodnicy koneccy jeszcze jakby spali. Przegrali z gospodarzami i zastanawiali się dlaczego aż 4 bramkami. Trener Marek Jędrasik, który w Małej Lidze gra z kolejnym pokoleniem zawodników już po raz dwunasty, szybko zmobilizował zespół i zaraz z Szerzawami był remis. W dodatku kibice koneccy, którzy licznie dopisali od początku, wierzyli w swoją drużynę i śpiewali rywalom „Pudło, pudło, pudło z tego będzie, nie ma, nie ma, nie ma i nie będzie”, a swoim chłopcom „Jeszcze jeden, jeszcze dwa, jeszcze tyle, ile się da”. Z ławki trenerskiej słychać było „Do właściwej bramki rzucaj”, gdy piłka po raz kolejny trafiła do siatki bramki stojącej na boisku obok właściwej, tej meczowej. Chęć gry i zwycięstwa była olbrzymia u wszystkich . Trzecioklasista z Wolicy Piotr Dewerenda, po niewielkiej kontuzji małego palca u ręki był przerażony, że może już nie zagrać w dzisiejszych meczach. Zgodził się na bandaż, byleby tylko grać. Debiut piłkarzy z Piekoszowa był trudny. Nie udało im się wygrać żadnego meczu. W rozmowie z prezes Fundacji mówili, że to ich pierwsze zawody w życiu, duża hala, przeciwnicy trudni. Życie sportowca niestety nie jest usłane tylko zwycięstwami…
29 listopada w ćwierćfinałach zagrają: Bilcza z 4 punktami, Końskie Nr 1 z 2 punktami i Wolica z dorobkiem zerowym.
Nagrody dnia wręczał najlepszym Sławomir Szmal, bramkarz KS Vive Tauron Kielce – bramkarzowi Jakubowi Stańczykowi z Końskich, królowi strzelców Cezaremu Stępniowi z Wolicy i zawodnikowi Wiktorowi Augustowskiemu z Bilczy.
Sławomir Szmal, mówił, ze jego przygoda z piłką ręczną zaczęła się w wieku 7 lat, kiedy cichaczem wybrał się na trening. Nie miał sportowego ubrania, odpowiednich butów, ale miał jedno – zapał do gry. Życzył wszystkim zawodnikom, aby realizowali swoje pasje, bo tylko wykonywanie czegokolwiek z ochotą ma sens.

Wyniki-meczów-z-siódmego-dnia-XIII-turnieju-Małej-Ligi-Piłki-Ręcznej

Turniej finansowany ze środków Fundacji VIVE Serce Dzieciom, 1%, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

 

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy