DOBRY CZAS Z FUNDACJĄ – POŻEGNANIE STYPENDYSTEK
Scrolluj dalej
10/06/2022

Dorastają, nabywają nowych doświadczeń, stają się z każdym rokiem mądrzejsi, zdają w końcu maturę i … odchodzą w nowe, dorosłe życie.
W Czernicy, nieopodal Staszowa, w naturalnej, leśnej i letniej atmosferze żegnaliśmy sześć stypendystek Lokalnego Programu Stypendialnego Korab. Siostry Agata i Paulina były z nami od 2016 roku, Małgosia od 2017 roku, przez 4 lata Diana i Martyna, a Anita 3 lata. Zawsze chętne do pracy, pełne pomysłów i empatii wobec innych. Pozostanie po nich ławka przed „Przystanią Korab” ze ścianą złotych myśli; należały do grupy inicjującej powstanie „Bazy staszowskiego wolontariatu”, lukrowały pierniki dla osób samotnych, a artystycznie wykonane przez nie wielkanocne jajka trafiły nie jeden raz do Domu Złotej Jesieni w Pęcławicach. Akcja „Warzywko”, korepetycje dla młodszych kolegów, promowanie proekologicznych zachowań i wiele innych projektów społecznych wpiszą sobie we własny życiorys. Mówią, że dobrze wspominać będą czas z Fundacją VIVE Serce Dzieciom, a zawarte przyjaźnie pozostaną z nimi na długie lata.
Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć znajdował dla nich zawsze czas, gdy tylko zapraszany był na szczególne eventy. Nie mogło więc zabraknąć Go także podczas tego wyjątkowego pożegnania. Wszystkie dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy z rąk Burmistrza, a od Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyny Jarosz tradycyjną srebrną koniczynkę na szczęście. Gratulacje składali wszyscy obecni, a stypendystki szczególnie dziękowały Paniom Beatom – Rachoń i Wójcik oraz Pani Agnieszce Maćkowiak za cudowne lata współpracy.

Fundacja VIVE Serce Dzieciom życzy odchodzącym z Programu Stypendialnego Korab stypendystkom, by dokonywały dobrych wyborów i wytrwale dążyły do wyznaczonego celu.

Lokalny Program Stypendialny Korab finansowany przez:
Fundację Gavellów lokującej środki na stypendia w Fundacji Batorego
Miasto i Gminę Staszów
Fundację VIVE Serce Dzieciom

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy