Dotrzymali słowa
Scrolluj dalej
10/11/2016

13 turniej, jak obiecywali w zeszłym roku zawodnicy z Wąchocka, będzie należał do nich. Jak obiecali, tak się stało. Gospodarze dzisiejszego dnia nie oddali pola nikomu. Wygrywali bez trudu z Miedzierzą, „Jedynką” z Jędrzejowa i Sukowem. Najtrudniejszy mecz stoczyli z jędrzejowską „Dwójką”. W obydwu zespołach obrona była niezwykle ciężką do przejścia zaporą. Stąd i wynik 8:8 i tylko po jednym punkcie do rozgrywek ćwierćfinałowych. Dyrektor szkoły w Wąchocku Beata Sikorska, która witając zespoły nie ukrywała, że najmocniej będzie kibicowała własnej drużynie, przez cały dzień z dumą patrzyła na swoich chłopców i trenerkę Aldonę Parkę. Miejscowi kibice byli ważnym ogniwem każdego pojedynku. Rozlegający się głos trąby donośnie i skutecznie porywał gospodarzy do boju. Pozostałe zespoły musiały radzić sobie same bez dopingu instrumentów, ale za to z głosem doradczym trenerów. Miedzierza, którą od początku Małej Ligi prowadzi Jerzy Duda, też dotrzymała danego w zeszłym roku słowa i podjęła skuteczną walkę o awans do ćwierćfinałów. Wyszła z grupy z dwoma punktami. Najtrudniej grało się zawodnikom z Sukowa. Trzech chłopców nie dojechało i … zburzyło koncepcję gry, do której byli szykowani przez trenera Michała Dobosza. W dodatku, jako pierwszoklasiści gimnazjalni dopiero od dwóch miesięcy grają ze sobą i nie wszystkie założenia taktyczne mają dobrze ułożone. „Dwójka” z Jędrzejowa awansowała jako trzeci zespół zarabiając 1 punkt na dalszą fazę. Ćwierćfinały 1 grudnia. Dzisiejszy zwycięzcy zagrają z Sichowem Dużym, Michałowem i kieleckim Nazaretem.
Koniec dnia obfitował w niespodzianki. Zatańczyły cheerleaderki dla wszystkich zawodników w podziękowaniu za wspaniały dzień turniejowy. Małą Ligę odwiedził zaprzyjaźniony z nami Marek Samsonowski Sołtys Stolicy Humoru , który nie tak dawno kazał zdjąć światła ze skrzyżowań, bo … robił dyskotekę. Szczególnie serdecznie przywitany został Tobias Reichmann, zawodnik KS Vive Tauron Kielce, który gratulując najlepszym ubierał ich w klubowe szaliki. Dzisiaj dwóch zawodników z Miedzierzy zostało wyróżnionych za grę – Bartłomiej Zbróg i bramkarz Hubert Góral. Tytuł strzelca wywalczył Łukasz Kozieł z Wąchocka.

Wyniki-meczów-z-ósmego-dnia-XIII-turnieju-Małej-Ligi-Piłki-Ręcznej

Turniej finansowany ze środków Fundacji VIVE Serce Dzieciom, 1%, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy