DZIEŃ ZDROWEGO DUCHA
Scrolluj dalej
09/06/2022

„Dzień zdrowego ducha” – kolejna akcja wolontariuszy, pod przewodnictwem tym razem uczniów ze staszowskiego Ekonomika. Motywem przygotowania projektu była myśl, że „w codziennym biegu zapominamy o rzeczach najważniejszych, a nie ma większego dobra, niż zdrowie i życie człowieka”. Na pytania jak zrozumieć siebie, swoje potrzeby, umiejętność radzenia sobie ze stresem i porażkami  próbował wspólnie z młodymi ludźmi odpowiedzieć pan Marcin Prus, wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, aktualnie trener mentalny, pedagog i psycholog sportu. Młodzież dostała zadanie, aby w ciszy własnego domu zastanowić się, jakie ma marzenia i jaką ścieżkę powinna wybrać, by stały się one realne do spełnienia. Pan Marcin zwrócił uwagę, że warto sięgać po wielkie cele, mieć wysokie aspiracje i poprzez pracę nad sobą osiągać zaplanowane rezultaty. W tym wszystkim zapewne pomagać może poszukiwanie wzorców godnych do naśladowania, nie tylko wśród osób dorosłych, ale także wśród rówieśników.

W czasie eventu odbyły się również warsztaty kulinarne, w czasie których uczestnicy zdobyli wiedzę o wartościach odżywczych produktów, a praktycznie przygotowali zdrowy poczęstunek dla wszystkich.

Niekonwencjonalnie poprowadzone warsztaty przypadły do gustu młodym uczestnikom jak również przybyłym dorosłym, w tym Burmistrzowi Miasta i Gminy Staszów, panu dr Leszkowi Kopciowi, Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom pani Grażynie Jarosz, dyrektorom szkół i nauczycielom.

W zdrowym duchu odbył się na zakończenie taniec „Belgijka” wykonany w rytmie skocznej muzyki, a zatańczyli wszyscy chętni niezależnie od wieku, w tym prezes Fundacji pani Grażyna Jarosz.

W wydarzeniu uczestniczyli:

Wolontariusze z Bazy Staszowskiego Wolontariatu, stypendyści Lokalnego Programu Stypendialnego Korab i gospodarze – uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Staszowie.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy