Eliminacje 4. Małej Ligi Piłki Ręcznej – Eliminacje 2 i 4 grupa Podstawowa
Scrolluj dalej
15/10/2007

Mała Liga Piłki Ręcznej po hucznym otwarciu w Kielcach, wyruszyła w trasę, by rozegrać mecze w dwóch grupach szkół podstawowych – pierwszej i czwartej. Słońce witało nas w drodze, a w Bidzinach, przed szkołą czekali już trenerzy z Szerzaw: Zbigniew Śmigielski i Sławomir Bicz. Gospodarze powitali nas jak zwykle bardzo serdecznie. Pani dyrektor Marzena Tomczyk otwierając turniej, życzyła zawodnikom wielu udanych rzutów, a po meczach zaprosiła wszystkich na obiad. Mała rozgrzewka zawodników, a tymczasem na parkiet, z gracją, wbiegły cheerleardeki z Bidzin w pięknych spódniczkach w kropeczki. Kibicom na trybunach taki początek dnia bardzo się spodobał! Pierwszy mecz gospodarze zagrali ze szkołą z Szerzaw. Wrzucili pierwszą bramkę w drugiej minucie i … do końca gry nie oddali prowadzenia. Mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla Bidzin. Później dwa spotkania Szkoły Podstawowej nr 32 z Kielc – pierwsze z Królewcem, drugie z Szerzawami. Zawodnicy z Kielc oba wygrali, ale mimo wysokich różnic w końcowym wyniku, walka była ostra. Zabrakło jak zwykle skuteczności w rzutach do bramek. Czwarty mecz, to bardzo wyrównany pojedynek gospodarzy i chłopców z Królewca. Bidzinom nie pomogło nawet kibicowanie pani dyrektor. Przegrali z podopiecznymi Marzeny Tobery 10:7. Potem Królewiec – Szerzawy 2:4. Ostatni mecz w IV Grupie Podstawowej od początku do końca należało do SP 32. Wygrali 13:5 z Bidzinami. Kielce bezdyskusyjnie były dotychczas najlepsze. O drugim miejscu w grupie zadecydowała dodatnia różnica bramek pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Najkorzystniejsza okazała się dla Królewca. IV Grupę Szkół Podstawowych żegnały cheerleardeki z gimnazjum w Bidzinach.
Punktualnie o godz.12.00 halę opanowały piratki z Modliszewic. Taniec, bardzo ładnie przygotowany przez panią Krystynę Cygankiewicz, przypadł wszystkim do gustu. Brawom nie było końca. Zawodnicy przystąpili do gry. Pierwszy mecz nr1 Końskie – Modliszewice. Koneccy zawodnicy dominowali na parkiecie. 8:3 zapewniło im pierwsze zwycięstwo. Do drugiego spotkania w tej grupie przystąpiły drużyny z Rytwian i Modliszewic – debiutanci turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej. Drużyna z Rytwian prowadzona przez Zbigniewa Kosterskiego grała spokojnie, taktycznie i bardzo skutecznie. Bramkarz, Grzegorz Jackowski nie spuszczał z oczu piłki. Wynikiem 14:1 zakończyło się spotkanie Rytwiany kontra Modliszewice. Kolejny mecz i kolejny sukces bramkarza Grzegorza Jackowskiego. Dopiero w 12 minucie dał się pokonać. Spotkanie Rytwiany – Końskie nr 1 zakończyło się wynikiem 13:6. Obie drużyny awansowały do ćwierćfinałów.

Dzień był udany. Piotr i Tomasz – nowi sędziowie Małej Ligi Piłki Ręcznej, wspierani przez Krzysztofa Stodulskiego, sprawdzili się wspaniale.

 

Wyniki:

Grupa I

Rytwiany –  Modliszewice    14:1  /5:1/

Rytwiany – Końskie nr 1      13:6  /8:0/

Końskie nr 1 – Modliszewice  8:3  /4:3/

 

Grupa IV

Kielce nr 32 –  Królewiec    12:3  /7:1/

Kielce nr 32 – Szerzawy     17:8  /7:3/

Kielce nr 32 – Bidziny        13:5  /5:3/

Królewiec – Bidziny          10:7  /6:5/

Królewiec – Szerzawy        2:4 /2:1/

Bidziny – Szerzawy           6:3 /3:1/

 

Najwięcej bramek zdobyli:

Michał Bak Rytwiany – 12

Tomasz Kuraś  Rytwiany – 11

Michał Pasom Kielce nr 32   –  9

Mała Liga Piłki Ręcznej dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Kielce.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy