Eliminacje 4. Małej Ligi Piłki Ręcznej – Eliminacje 4 Grupa Ponadgimnazjalna
Scrolluj dalej
12/10/2007

Rusza czwarta Mała Liga Piłki Ręcznej. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja IV edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej. Wzięło w niej udział wielu zaproszonych gości, odbyły się też pierwsze turniejowe mecze. Mała Liga, która organizowana jest przez Fundację Vive Serce Dzieciom, a patronuje jej redakcja „Echa Dnia”, zgromadziła w tym roku 56 zespołów (grają tylko chłopcy) podzielonych na trzy kategorie: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W organizację ligi aktywnie włącza się klub Vive Kielce, a wczoraj w uroczystym otwarciu wzięli udział Stanisław Hojda, trener koordynator Vive i Radosław Wasiak, dyrektor do spraw sportowych w kieleckim klubie. „W tej hali dawno temu grali mistrzowie, tu były najważniejsze zawody piłki ręcznej w mieście. Mam nadzieję, że wielu z Was osiągnie sukces w piłce ręcznej, dlatego cieszą takie rozgrywki jak Mała Liga Piłki Ręcznej, gdzie można doskonalić umiejętności. Wszystko jest możliwe, do wszystkiego można dojść a pokazują to ostatnie sukcesy naszej dyscypliny „- mówił Radosław Wasiak wielokrotny reprezentant Polski.

Na uroczystość do ZSP 1, połączoną także ze ślubowaniem pierwszych klas i Dniem Edukacji Narodowej, przybyli również biskup Marian Florczyk oraz kapelan drużyny Vive Kielce i Kolportera Korony Kielce Krzysztof Banasik. – Ja jestem dumny nie tylko z kieleckich sportowców, ale też z kibiców. Ostatnio chwaliłem się nimi podczas spotkania w Watykanie. Wam życzę samych zwycięstw w turnieju, a jak przyjdą porażki, to też nie trzeba się smucić – mówił biskup Florczyk.

Turniej uroczyście otworzył poseł Zbigniew Pacelt z Ostrowca, przed laty znakomity olimpijczyk w pływaniu, a w ostatnich latach szef misji olimpijskiej na kilku igrzyskach. Do młodych sportowców przybył też premier Przemysław Gosiewski, który podkreślił, jak ważny jest sport w życiu każdego człowieka.

„Na parkiecie, tak jak w życiu trzeba sobie radzić, sport tego uczy”- mówiła na otwarciu Małej Ligi Piłki Ręcznej 2007 Grażyna Jarosz Prezes Fundacji Vive Serce Dzieciom, a Agnieszka Servaas Dyrektor Hurtowni Vive Textile Recycling Sp. z o.o.  podkreśliła,  że gra dzieci i młodzieży to sama radość.

Po uroczystym otwarciu zagrano pierwsze mecze w szkołach ponadgimnazjalnych. Rywalizowały: ZSP 1 Kielce, LO Busko, Zespół Szkół Rolniczych Sichów i VI LO Kielc. Do ćwierćfinału awansowały oba kieleckie zespoły.

Wyniki eliminacji szkół ponadgimnazjalnych:

ZSP 1 Kielce – LO Busko 9:0

ZSP 1 – ZSR Sichów 17:9

ZSP1 – VI LO Kielce 14:11

VI LO – LO Busko 7:5

VI LO – SPR Sichów 18:14

SPR Sichów – LO Busko 5:9

Mała Liga Piłki Ręcznej dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Kielce.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy