W Zagnańsku energetyczny HURAGAN z Wilczyc
Scrolluj dalej
20/10/2015

Szósty dzień XII edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG Obrót Detaliczny, Prezydenta Kielc, Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Pani Poseł Renata Janik, jak zwykle bardzo pogodna, rozpoczęła z nami przy herbacie dzisiejszy dzień.

Były rozmowy o kampanii wyborczej – jej radosnych i smutnych odcieniach. Dobrze, że Mała Liga Piłki Ręcznej, to czysta sportowa gra i sprawiedliwa ocena zawodów przez sędziów ze Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Punktualnie o 9.00 uroczyście, przy dźwiękach marszu, na parkiet wkroczyli zawodnicy z III grupy szkół podstawowych. Przywitała ich mieszkająca w Zagnańsku Pani Poseł Renata Janik, a potem głos zabrał gospodarz Gminy Pan Wójt Szczepan Skorupski. Zawodnicy i ich trenerzy usłyszeli wiele miłych słów. Pani Poseł została udekorowana naszyjnikiem z biało – czerwonych kwiatów, a Pan Wójt otrzymał koszulkę z logiem przyszłorocznych Mistrzostw Europy EURO 2016. Grono kibiców polskiej drużyny powiększyło się o kolejne dwie osoby! Wspólne zdjęcie zakończyło część oficjalną. Rozpoczęły się zawody.
Zespół z Wilczyc – „Huragan” – od pierwszego spotkania dominował na parkiecie. Trzy mecze wygrane i jeden remis zapewniły Wilczycom zajęcie pierwszego miejsca w grupie, a Kacper Siudak został wybrany najlepszym zawodnikiem dnia. Najtrudniej grało się gospodarzom ze Szkoły Podstawowej w Zagnańsku Chrusty. Pani trener Beata Adamiec rozchorowała się na anginę i młodzi zawodnicy musieli liczyć jedynie na siebie. Przegrali wszystkie mecze, ale jak powiedzieli cieszą się, że wzięli udział w MLPR. Są przecież pierwszą szkołą, która z Gminy Zagnańsk uczestniczyła w tym turnieju, a początki zawsze są trudne.
Królem strzelców okazał się dzisiaj Kacper Wzorek z Szerzaw. Jego szkoła wprawdzie nie awansowała, ale on wrócił do domu z nagrodą – piękną koszulką, którą otrzymał od zawodnika Klubu Sportowego Vive Tauron Kielce Mateusza Kusa. Pan Mateusz zazdrościł młodym zawodnikom, że już grają w piłkę ręczną, bo on swoją przygodę sportową rozpoczął dopiero w trzynastym roku życia. Koszulkę z logiem EURO 2016 otrzymał jeszcze bramkarz dnia, którym został Hubert Janicki z Ożarowa. Wszyscy młodzi sportowcy uczestniczący w dzisiejszych meczach dostali plakat turnieju w wersji mini, ale za to z podpisem Mateusza Kusa!

W ćwierćfinale zagrają 10 listopada szkoły z Wilczyc (3pkt.), Sukowa (2 pkt.) i Ożarowa (1 pkt.). Oglądać finał 2 grudnia będą Szerzawy i Zagnańsk Chrusty.

Kierownik Hali GOSiR w Zagnańsku Michał Salwa zapraszał nas do siebie na kolejne zawody. Chętnie przyjedziemy, bo było wspaniale. Dziękujemy.

Dzisiejsze mecze sędziowali: Tomasz Olesiński i Piotr Oleksyk.

WYNIKI meczów z szóstego dnia XII turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy