FUNDACJA WSPARŁA SPORT W ZŁOTEJ
Scrolluj dalej
28/04/2022

Z myślą o wszystkich mieszkańcach gminy Złota w powiecie pińczowskim, którzy chcą rozwijać aktywność fizyczną, powstało przy Zespole Placówek Oświatowych wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej. Podczas uroczystej gali otwarcia wielkie podziękowania wszyscy mówcy składali wójtowi Tadeuszowi Sułkowi i Radzie Gminy, którzy wygospodarowali ponad pół miliona złotych, by stworzyć nowoczesne warunki dla rozwoju sportu i rekreacji. Nowy obiekt składa się z boisk do piłki nożnej, siatkówki, dwóch boisk do koszykówki oraz kortu tenisowego.

Wstęgę przecinali przedstawiciele uczniów, władz samorządowych oraz grona pedagogicznego. W niebo poleciały balony w kolorach kół olimpijskich symbolizujących 5 kontynentów naszej planety. Była przysięga korzystania z boiska na zasadach fair-play. Młodzież zaprezentowała ciekawy, sportowy spektakl artystyczny, a wspólnie z dorosłymi mieszkańcami Złotej zagrała w siatkówkę, rzucała piłki do kosza oraz wzięła udział w turnieju rzutów karnych.

Nie obeszło się bez prezentów. Nauczycielom wychowania fizycznego Markowi Purchli i Robertowi Siemieńcowi wręczono piłki do wszystkich gier zespołowych, a prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz, gratulując gospodarzom gminy Złota uruchomienia wspaniałego obiektu sportowego, przekazała na ręce prezesa UKS Złota Markowi Purchli voucher na 1000 zł.

Na zakończenie uroczystości Rada Rodziców poczęstowała wszystkich wspaniałym tortem w kształcie boiska w Złotej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy