I eco i logicznie
Scrolluj dalej
22/09/2022

I eco i logicznie

„Życie jest jak pajęczyna, a każda jej nitka składa się z innych elementów – rzek, oceanów, roślin, zwierząt… Gdy zniszczymy jedną nić tej pajęczyny, cała ulegnie zniszczeniu”.

Wokół tej myśli młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. S. Wyszyńskiego uczestnicząca w projekcie „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie” przygotowała event o tematyce ekologicznej. Rozpoczął go  przemarsz ulicami Staszowa z transparentami przypominającymi, że dbając o środowisko w którym żyjemy, pomyślmy, że np. nie trzeba korzystać z samochodu każdego dnia. Potem, podczas debaty w liceum były: prezentacja przedstawiona przez wolontariuszki Paulinę Nogę i Paulinę Korpacką  „Wspólnie dbajmy o nasze staszowskie środowisko”, prelekcja pracownicy ZGOK w Rzędowie oraz konkurs wiedzy ekologicznej dla przedstawicieli szkolnych wolontariatów poprowadzony zgrabnie przez Mateusza Karbarza. Dopełnieniem eventu był wieczorny film o historii ducha drzewa „Lorax”  z ekologicznym przesłaniem.

W wydarzeniu koordynowanym przez Beatę Wójcik, a finansowanym przez „NIW – CRSO ze środków Rządowego Programu NOWEFIO, wzięli udział:  uczniowie, nauczyciele – opiekunowie szkolnych kół wolontariatu, dyrektorzy szkół oraz prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz, burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć, wicestarosta Powiatu Staszowskiego Leszek Guzal.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy