Integracyjna zabawa biznesowa
Scrolluj dalej
01/10/2017

„…Bo to co jest najważniejsze tkwi głęboko w nas
Więc odważmy się na więcej, to najlepszy czas…”
Tymi słowami piosenki Łukasza Zagrobelnego rozpoczęło się w Filharmonii Świętokrzyskiej dwudniowe spotkanie młodzieży staszowskiego Korabu .
Wiek, w którym jest nasza młodzież fundacyjna, to faktycznie idealny czas na poszukiwanie w sobie najlepszych wartości i umiejętności, które pomogą zaplanować własne życie. Stąd psycholog, Pani Edyta Kraska, która przygotowała warsztaty na ten słoneczny, sobotni dzień, postawiła pokazać, jak rodzi się w człowieku przedsiębiorcze myślenie. Przeprowadziła na wstępie rozpoznanie profilów psychologicznych młodzieży, by rozpoznać mocne strony i preferencje psychologiczne przybyłych osób.
Młodzież została następnie podzielona na cztery zespoły, z których każdy otrzymał puste, tekturowe pudełko. Pudełko miało uruchomić wyobraźnię młodych ludzi do stworzenia produktu i przygotowanie ścieżki sprzedaży wytworzonego artykułu. Powstały firmy: La cheminee – produkująca bezpieczne filtry kominowe, EQC – z zegarkami na każdą kieszeń, La borsa – szyjąca z ekologicznej skóry damskie torby i MK, która zaprezentowała odzież dziecięcą. Podczas pospiesznie zwołanej konferencji prasowej menadżerowie wszystkich firm  zaprezentowali swoje produkty. Prezentacje pokazały, że w młodzieży tkwią duże pokłady kreatywności. Przed „firmami” jeszcze zadanie przygotowania reklam, ale …to już w Staszowie.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy