Jeden procent dla małych Pacjentów
Scrolluj dalej
22/03/2016

Było radośnie w Klinice Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii Zespolonego Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach, kiedy pojawiła się liczna ekipa, by w przedświątecznym nastroju przekazać dzieciom i ich rodzinom życzenia oraz upominki. Dzisiaj podsumowana została dotychczasowa akcja 1% (zapoczątkowana w 2014 z inicjatywy Fundacji VIVE Serce Dzieciom) na doposażenie budowanego Szpitala Dziecięcego. Zawodnik Klubu Sportowego Vive Tauron Kielce, reprezentant Polski, Karol Bielecki został ambasadorem tego przedsięwzięcia i wspólnie z kolegą klubowym Sebastianem Kozubkiem pojawili się w szpitalu. Karol Bielecki rozdawał autografy, prezes Fundacji Grażyna Jarosz słodkie czekoladowe króliki, a pozostali Goście wraz z Kierownikiem – dr n. med. Przemysławem Wolakiem przekazywali dzieciom kolorowe puzzle. Dzieci nie pozostały dłużne i wszyscy obdarowani zostali przepięknymi kartkami świątecznymi wraz z życzeniami, które przekazał jeden z najmłodszych pacjentów.
„…pewnego przyjaciela poznaje się w niepewnej sytuacji…” powtórzyła za wielkim starożytnym Rzymianinem – Cyceronem Dyrektor ZSO Nr 18 dla Dzieci Przewlekle Chorych Pani Wanda Madej-Kotecka w podziękowaniach skierowanych do prezes Grażyny Jarosz i Pana Karola Bieleckiego za zachęcanie do wsparcia jednym procentem Szpitala Dziecięcego. Za 21 tys. zł. zebranych od ponad 300 osób z 1% kupiono dla szkoły przyszpitalnej: pięć notebooków, dwa urządzenia wielofunkcyjne, oprogramowanie MS Office 2016 (pięć sztuk), głośniki, słuchawki, myszy komputerowe (dziesięć sztuk), dwa routery sieciowe i dwadzieścia rozkładanych stolików pod notebooki. Sprzęt będzie wykorzystywany głównie do nauczania dzieci przy łóżkach, a urządzenia wielofunkcyjne, w tym: drukarka, kserokopiarka, skaner, do przygotowywania kart pracy dla uczniów oraz materiałów dydaktycznych na zajęcia edukacyjno-wychowawcze. Dyrektor Szpitala Andrzej Domański wyraził nadzieję, że tymi zakupami nie zamykamy akcji odpisów podatkowych 1% na rzecz małych dzieci, które muszą trafiać do Szpitala. Znakomity piłkarz, sława światowego handball’u Karol Bielecki stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że jest dumny z tego, że w Kielcach istnieje tak nowoczesny szpital pediatryczny. „Cieszę się, że nasza akcja pomogła trochę w doposażeniu tego obiektu. Liczę, że będzie trwała dalej, a ja chętnie będę wspierał to przedsięwzięcie” – powiedział.
Fundacja VIVE Serce Dzieciom zachęca wszystkich do odpisów 1% właśnie dla tych najbardziej potrzebujących, bo chorych dzieci, zaś jej Prezes dziękuje za przekazany 1% i wie, że pieniądze Podatników zostały w należyty sposób zainwestowane przez Dyrekcję Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Dobrze, że ideę pomocy tym najmłodszym, propagowaną przez Fundatora Fundacji VIVE Serce Dzieciom Pana Bertusa Servaas, podziela wiele osób.

Więcej o dzisiejszym wydarzeniu:

www.wszzkielce.pl
www.vtkielce.pl
www.kielce.wyborcza.pl
www.www.echodnia.eu
www.em.kielce.pl
www.wrota-swietokrzyskie.pl

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy