„Jedź Marcin nie bój się nikogo…” w Busku Zdroju
Scrolluj dalej
25/10/2006

Dziewiąty dzień turnieju w grupie ponadgimnazjalnej rozgrywaliśmy w słonecznym Busku Zdroju na pięknej, nowej hali I LO im . T. Kościuszki. Dyrektor szkoły Jarosław Dębicki w ciepłych słowach przywitał wszystkich gości zawodnikom życząc udanego dnia, a kibicom niezapomnianych wrażeń. I „poszły konie po betonie”, gwizdek sędziego Pawła Popiela obwieścił początek meczu. Pierwszy raz w historii Małej Ligi Piłki Ręcznej mecz Busko kontra Nowiny rozpoczął się rzutem karnym dla reprezentacji gospodarzy. Pojedynek był bardzo zacięty, chłopcy łeb w łeb zdobywali bramki, ale ubiegłoroczni mistrzowie MLPR- zespół z Nowin nie oddali zwycięstwa. W drugim meczu na parkiet wyszli zawodnicy z Włoszczowy i ze Staszowa.. Staszowianie w ostatnich minutach mieli aż cztery szanse zdobyć bramki decydujące o zwycięstwie, jednak zabrakło kogoś kto mógłby uspokoić grę – skomentował zawodnik VIVE, a jednocześnie od drugiej edycji Małej Ligi jej honorowy kapitan – Radek Wasiak Obecność zawodnika ekstraklasy na naszym turnieju podniosła rangę spotkań dzisiejszego dnia. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 10 : 10. W przerwach miedzy meczami śpiewał kto chciał – każdy mógł spróbować swoich sił, wielu było chętnych. – np. nasz kamerzysta i pielęgniarka Jola. A tak naprawdę to prym na parkiecie wiódł zespół buskich cheerleaders, w którym dominowało dwóch wspaniałych facetów. Kiedy grali gospodarze z trybun słychać było głośne okrzyki „LO Busko!!!” co niewątpliwie mobilizowało tak chłopaków, że za każdym razem yróżniali się największą wolą zwycięstwa. Wraz z Nowinami wyszli z tej grupy i zagrają 9 listopada z pierwszą drużyną ZSP nr 3 z Włoszczowy oraz ZSE Sandomierz. Pan Radek Wasiak wyjeżdżając z Buska prosił o przekazanie wszystkim zespołom gratulacji za radość gry jaka dominowała na parkiecie. Bystrym okiem obserwatora wyróżnił z Nowin Bartosza Plutę, Piotra Jankowskiego, Bartka Bernackiegoi i Marcina Raczkowskiego, a z Buska Kamila Zawadę i Mirosława Curyło.
Agnieszka Galus z Klubu Kreatywnej Młodzieży przyzwyczajona do gry zawodników ekstraklasy była trochę zdziwiona, że poziom gry Małej Ligi jest trochę gorszy. Ale tak w ogóle to jej się wszystko podobało.
Żegnamy halę buską wspaniale przygotowaną przez trenera Mariusza Zarębę. Jutro w Kielcach rozgrywamy ostatnie eliminacje.

Najwięcej bramek zdobyli:
Mirosław Curyło LO Busko Zdrój 10
Kamil Marczewski LO Staszów 9
Kamil Zawada LO Busko Zdrój 9

Wynik
LP Nowiny – LO Staszów 18-11 /10-6/
LP Nowiny – ZSP 3 Włoszczowa 17-6 /8-2/
LP Nowiny – LO Busko-Zdrój 14 -12 /7-6/
LO Busko-Zdrój – ZSP 3 Włoszczowa 17-8 /11-5/
LO Busko-Zdrój – LO Staszów 20-8 /14-2/
LO Staszów – ZSP 3 Włoszczowa 10-10 /6-5/

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy