Koniec eliminacji w gościnnym Czajkowie
Scrolluj dalej
27/10/2015

Ósmy dzień XII edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG Obrót Detaliczny, Prezydenta Kielc, Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Liczenie punktów i spoglądanie na tablicę wyników towarzyszyły dzisiaj przez cały dzień. Zaczęło się wszystko jak zwykle o 9.00.

Tym razem w Czajkowie Południowym. Pani Dyrektor Maria Swatek, wspaniale przywitała drużyny z IV grupy szkół podstawowych życząc im niezapomnianych wrażeń sportowych i przede wszystkim zawsze dużo radości
z uprawiania sportu. Wszyscy trenerzy otrzymali taktyczne tablice od Związku Piłki Ręcznej w Polsce z logiem EURO 2016. Pierwszy mecz gospodarzy ze szkołą z Osieka zakończył się zwycięstwem gości. Podobnie było we wszystkich zawodach. Wygrywali przyjezdni pokazując wysoki poziom przygotowania do dzisiejszych spotkań. Zawodnicy grali z tzw. pazurem – mieli odważne wejścia, które często kończyły się żółtymi kartkami. Główny sędzia zawodów Tomasz Olesiński miał więcej niż zwykle liczenia przy ostatecznej klasyfikacji. Szkoły z Osieka i Staszowa Nr 3 wygrały po trzy spotkania, a z Sichowa Dużego i Wąchocka zakończyły pojedynki dwoma zwycięstwami.

O kolejności zadecydowały bezpośrednie spotkania. Obserwatorzy nie mieli dzisiaj kłopotu z wyborem najlepszego zawodnika. Martyna Czerwiec z Sichowa Dużego została zauważona przez obserwatorów Małej Ligi już podczas pierwszego spotkania. Dziewczynka ma duży talent i kto wie czy nie usłyszymy kiedyś o niej w Dużej Lidze.
Prymat bramkarza został przyznany Kamilowi Sitowskiemu z Czajkowa Południowego a do rankingu strzelców trafił Kuba Hawryluk ze Staszowa z wynikiem 33 bramek. W drugiej grupie ćwierćfinalistów zagrają szkoły podstawowe ze: Staszowa Nr 3, Osieka, Sichowa Dużego ze szkołami, które awansowały w Zagnańsku – z Wilczyc, Sukowa i Ożarowa.

Dzisiejsze mecze sędziowali: Tomasz Olesiński i Paweł Popiel.

Wyniki meczów z ósmego dnia XII turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.
Wyniki szkół podstawowych po etapie eliminacji.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy