Konkurs „Recycling na miarę. Moja Rodzina, moja Szkoła, moja Okolica” ma już swoich uczestników
Scrolluj dalej
31/05/2021

Pierwszy akces przystąpienia do konkursu wpłynął 24 maja z telefonu o godzinie 5.37 ze Skarżyska Kamiennej. Zaraz za nim przyszło Zgłoszenie. Tak wcześnie nigdy nie mieliśmy dotąd jeszcze pierwszego uczestnika. Potem przyszło drugie ze Szkoły w Brusie, która zadebiutuje w tym Konkursie. Fundacja VIVE i kielecki Plastyk bardzo się cieszą, że nasz Konkurs dociera do nowych szkół, wiele po raz kolejny jest z nami, wiele wraca po roku czy dwóch nieobecności.

Zaczynamy więc tworzyć dzieła z tematyki bardzo bliskiej uczniom, bo RODZINA, SZKOŁA i OKOLICA, to przecież codzienne miejsca aktywności młodzieży.

Zgodnie z Regulaminem konkursu obrazy mają być stworzone z wykorzystaniem odpadów z papieru, plastyku i tekstyliów. Sposób wykorzystania ich należy już wyłącznie do młodych artystów, nie ma żadnych ograniczeń, bo tegoroczna edycja wskazuje na wykorzystanie techniki kolażu do tworzenia dzieł. Najważniejsze jest, by przygotowywane obrazy dotyczyły wszystkich 3 tematów konkursowych. Paragraf 5 Regulaminu dokładnie opisuje zasady przygotowywania prac.

Teraz krótki czas, bo tylko 2 tygodnie nauki, ale mamy nadzieję, że po wakacjach uczniowie z dużym zapałem zaczną przedstawiać swoje najbliższe otoczenie.

Wszystkim życzymy owocnej pracy i zapraszamy do zakładki www. http://www.fundacjavive.org/recycling-na-miare/ na stronie Fundacji VIVE Serce Dzieciom, gdzie zamieszczone są relacji z konkursów „Recycling na miarę” z poprzednich lat.

 

Organizatorzy:

Fundacja VIVE Serce Dzieciom

Zespół Państwowych Sztuk Plastycznych w Kielcach

 

Patroni Konkursu:

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Prezydent Miasta Kielce

Kuratorium Oświaty w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Polskie Radio Kielce S.A.

 

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy