LPS KORAB ma swoją PRZYSTAŃ
Scrolluj dalej
26/04/2017

Przystań Korab, miejsce do którego mogą zawsze dopłynąć strudzeni podróżą młodzi ludzie ze Stypendialnego Programu prowadzonego przez Fundację VIVE Serce Dzieciom. Stypendyści przecięli wstęgę swojej Przystani 26 kwietnia 2017 roku podczas uroczystego spotkania w obecności wspaniałych Gości.

Środowy poranek rozpoczyna się paskudnie. Brzydka pogoda, leje deszcz. Scenariusz otwarcia ulega zatem niewielkim zmianom. Cała uroczystość rozpocznie się nie w plenerze a wewnątrz nowego lokum. Jeszcze tylko ostatnie przygotowania. Pan Mirek zamieszcza tablicę z podziękowaniami od Stypendystów za wspaniałą świetlicę, Panowie Darek i Marcin z hotelu Oaza przygotowują catering i można rozpoczynać. Pierwsi przychodzą uczniowie, potem kolejno zaproszeni Goście. Jest okazja zobaczyć od razu trzy pokłady przystani – główny dla wolontariuszy, roboczy dla instruktorów i ostatni – łazienkę. Na zaproszenie odpowiedzieli: Leszek Kopeć Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Ewa Kondek Zastępca Burmistrza, Katarzyna Ciepiela Dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury, Janusz Walczak Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Staszowie, Adam Zieliński jego Zastępca, Ewa Rzepecka Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Staszowie, Marzena Siekierko Menedżer Trade Marketingu Grupy MAC S.A., Dariusz Kubalski nauczyciel historii w Gimnazjum Nr 2 i Radny Rady Miejskiej, Maria Malec pracownik Banku Spółdzielczego w Staszowie i Radna Rady Miejskiej. Fundatorów Fundacji VIVE Serce Dzieciom reprezentuje Agnieszka Servaas Wiceprezes Zarządu VIVE Textile Recycling, która przybyła wraz z Panią Sylwią Marek. Wreszcie Panie Beaty – Rachoń i Wójcik najważniejsze osoby w projekcie stypendialnym oraz młodzież: Julia Bąk, Żaneta Chynek, Klaudia Dziuba, Martyna Glegoła, Weronika Grabka, Luiza Halota, Michał Kałamaga, Gabriela Kowalik, Magdalena Janicka, Patrycja Mularczyk, Iga Wosińska i Agata Wyrzykowska. Marcin Skowron, członek Kapituły Programu wysyła sms-a przepraszając za nieobecność, bo niestety jest chory.
Przybyłych powitała prezes Zarządu Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz podkreślając, jak ważną rolę odgrywają wszelkie działania pomagające w rozwoju młodemu człowiekowi. Oddała głos Amandzie Słomińskiej stypendystce z lat 2010 -11, a obecnie Ambasadorce Programu oraz Igorowi Kubalskiemu, tegorocznemu maturzyście związanemu z Programem szósty rok. Oni poprowadzili dalszą część spotkania. Podczas przygotowanej prezentacji odpowiedzieli na pytanie: „Czemu Przystań Korab w Staszowie?”

PRZYSTAŃ KORAB – prezentacja

Przyszedł czas na symboliczne przecięcie wstęgi otwierającej pokłady Przystani Korab oraz odsłonięcie przez Fundatorkę Programu Stypendialnego Panią Agnieszkę Servaas pamiątkowej tablicy z podziękowaniami od stypendystów. Zabrał głos Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć. Wspólnie z Panią Ewą Kondek nie ukrywali zadowolenia, że Program Stypendialny rozwija się, stawia przed sobą nowe wyzwania i że już jest wspaniałą wizytówką Staszowa, a za kilka lat będzie świecił jeszcze pełniejszym blaskiem. Pani Ewa wręczyła młodzieży upominek – kubki z Korabem w herbie Staszowa, by zawsze pamiętali, że każda łódź ma swoją rodzimą przystań. Był również wspaniały szklany wazon dla załogi Korabia. Potem refleksjami podzieliła się Pani Agnieszka Servaas. Bardzo ważne jest mieć swoje miejsce, w którym można spotkać przyjaciół, gdzie można rozwijać swoje pasje, swój talent, gdzie można wspólnie brać udział w projektach wolontaryjnych – powiedziała. Odnalezienie i zrozumienie drugiego człowieka na drodze życiowej to jeden z najważniejszych przywilejów i wartości ludzkości i oby umiejętność dzielenia się sobą wytyczała drogę wśród codziennych obowiązków. Radość, nieodzownie towarzysząca młodości, znajdzie w działaniach „Przystani Korab” inspiracje i spełnienie, a marzenia mają być kierunkowskazem do osiągania najwyższych szczytów. Przekazując piękne bukiety kwiatów podziękowała prezes Fundacji Grażynie Jarosz i Paniom Beatom – Rachoń i Wójcik za dobrą „inwestycję” w staszowską młodzież. Stypendyści wręczyli pamiątkowe wazony Paniom Grażynie Jarosz i Agnieszce Servaas za wiarę w nich i za długoletnią opiekę – również i tę materialną oraz oczywiście za „Przystań Korab”. Pani Ewie Rzepeckiej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Staszowie młodzi ludzie podziękowali za możliwość, przez ponad 6 lat, realizacji projektów w prowadzonej przez nią placówce.
Część oficjalna dobiegła końca i Pani Beata Rachoń zaprosiła wszystkich na catering. Rozmowom nie było końca.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy