Mała Liga ruszyła! Trzynastka bywa szczęśliwa!
Scrolluj dalej
13/10/2016

W Zespole Szkół w Masłowie punktualnie o 9.00 ruszyła 13 edycja Małej Ligi Piłki Ręcznej. 50 szkół, 700 zawodników prowadzonych przez 50 trenerów przystąpiło do zawodów.


Dzieci z masłowskiej podstawówki przy dźwiękach hymnu MLPR wkroczyły z tabliczkami wszystkich grających zespołów na parkiet. Na środku hali czekał na nich puchar Final Four Ligi Mistrzów zdobyty przez zawodników KS Vive Tauron Kielce w 2016 roku w Kolonii. Wielki Świat piłki ręcznej wkroczył w progi szkolne. Gości przywitały: dyrektor Zespołu Szkół w Masłowie Ilona Niebudek i prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz. Głos zabierali kolejno Dyrektor Departamentu Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Jacek Kowalczyk, dyrektor Klubu Vive Tauron Kielce Radosław Wasiak, w imieniu własnym i Wójta Masłowa przedsiębiorca Marek Banasik, duszpasterz sportu w Kurii Kieleckiej ksiądz Krzysztof Banasik. Wszyscy podkreślali, jak ważny jest turniej Małej Ligi Piłki Ręcznej na mapie rozgrywek piłki ręcznej w województwie świętokrzyskim. Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorz Budziosz, którego obowiązki zatrzymały w Krakowie, przesłał sms-em pozdrowienia i życzenia powodzenia dla zawodników i organizatorów. Wreszcie na parkiet weszli mistrzowie nad mistrzami piłki ręcznej panowie: Michał Jurecki i Julen Aginagalde. Kapitanom drużyn wręczyli piłki, a ich trenerom szaliki z logiem Klubu i MLPR. Pan Michał znający dobrze trudy gry, życzył zawodnikom hartu ducha, walki fair play, a Julen Aginagalde, grający KS Vive Tauron Kielce z numerem 13, uroczyście otworzył 13 turniej Małej Ligi Piłki Ręcznej, którego mottem jest „13 bywa szczęśliwa!”.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Masłowie zaprezentowały się gościom w niewielkiej inscenizacji i część oficjalna dobiegła końca. Panowie Jurecki i Aginagalde otoczeni zostali przez dzieci, którym z uśmiechem rozdawali autografy.

Wyniki-meczów-z-pierwszego-dnia-XIII-turnieju-Malej-Ligi-Piłki-Ręcznej

Turniej finansowany ze środków Fundacji VIVE Serce Dzieciom, 1%, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy