Mała Liga wkroczyła w „szesnastkę” – turniej pod znakiem Anioła Stróża
Scrolluj dalej
02/10/2019

 

Prawie 6000 dni temu Fundacja VIVE Serce Dzieciom rozpoczęła pierwsze zawody Małej Ligi Piłki Ręcznej. Dzisiaj, po raz 16, a po raz trzeci w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej, kolejny turniej  został uroczyście otwarty przy udziale znamienitych gości powitanych przez Panią Wicedyrektor Szkoły Annę Pierzak i Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażynę Jarosz.

Na parkiet dziarsko wkroczyli kapitanowie 25 drużyn szkół podstawowych z klas 4 – 6, 20 drużyn szkół podstawowych z klas 7 – 8 oraz 10 zespołów ze szkół ponadpodstawowych, ich trenerzy i dyrektorzy.

Poseł na Sejm RP i jednocześnie Wiceminister Sportu i Turystyki Pani Anna Krupka z wielką radością podkreśliła, że ta doskonale zorganizowana rywalizacja sportowa  dzieci i młodzieży jest przykładem tego, że zapał zarówno organizatorów jak i zawodników może  przynosić sukces. Zapewniła, że tak jak w tym roku, będzie wspierać, w miarę swoich możliwości, Małą Ligę, bo tak wspaniała inicjatywa jest tego warta.

Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik z wielkim uznaniem odniósł się do zaangażowania Fundacji VIVE Serce Dzieciom w rozwój sportowy dzieci. Sam – entuzjasta sportu, z dużą uwagą śledzi zaangażowanie młodzieży podczas wszystkich zawodów sportowych, więc i zawodnicy Małej Ligi będą przez niego pilnie obserwowani.

Dyrektor Kancelarii Prezydenta Kielc Pan Sławomir Stachura przypomniał czasy, kiedy pracując w 2004 roku w kieleckim dzienniku „Echo Dnia” widział narodziny tej nowej inicjatywy, w której przetrwanie nie wszyscy wierzyli. Fundacja tymczasem pokazała malkontentom, że nie był to „słomiany zapał” a poważne przedsięwzięcie.

Pan Krzysztof Bałchanowski reprezentujący Departament Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego życzył wszystkim wielu wspaniałych wrażeń podczas wszystkich dni turniejowych.

Dyrektorzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Kielcach, byli zawodnicy ekstraklasy: Panowie Radosław Wasiak i Sławomir Szmal oczekują, że turniej nie tylko rozpropaguje jeszcze bardziej tę wspaniałą dyscyplinę sportu, ale przede wszystkim wyłoni talenty, które trafią do prowadzonej przez nich szkoły. Sławomir Szmal zaproponował, by na finale zagrali zdobywcy pucharu z seniorami, którzy kiedyś grali w piłkę. Prezes Fundacji propozycję przyjęła i taki mecz będzie nowością w szesnastym roku turnieju.

Ksiądz Krzysztof Banasik diecezjalny duszpasterz sportu zaznaczył, że 2 października to dzień Anioła Stróża, więc z tej okazji życzył, by dobrzy aniołowie dbali o wszystkie osoby, które spotkają się podczas tegorocznej Małej Ligi a i później nie opuszczali Fundacji w kolejnych latach.

Przemówienia Gości kończyli reprezentanci KS PGE VIVE Kielce. Tałant Dujszebajew po raz kolejny podkreślił jak ważne jest współzawodnictwo dzieci i młodzieży w tak wspaniałych turniejach jak Mała Liga. Bramkarz KS VIVE Mateusz Kornecki przypomniał swój udział w latach 2004 i 2005 w Małej Lidze, a puchar przyznany mu jako najlepszemu bramkarzowi zawodów ma do dzisiaj i stał się on w jego życiu motywacją do kolejnych sukcesów. Zawodnicy KS VIVE Panowie Andreas Wolff i Arkadiusz Moryto życzyli po prostu pomyślności wszystkim uczestnikom.

Młodzi sportowcy otrzymali upominki od sportowców z najlepszego klubu piłki ręcznej w Polsce.

„Turniej uważam za otwarty” wypowiedział po raz pierwszy w historii turnieju zawodnik Małej Ligi Piłki Ręcznej Daniel Grochowina.

Zgromadzeni minutą ciszy uczcili pamięć zmarłej 3 lutego Doroty Wąchały, która przez 15 lat jako pielęgniarka służyła fachową pomocą medyczną zawodnikom.

Uroczystość zakończyły występy dwóch licealistek, które zaśpiewały wielkie przeboje: „Płonie stodoła” i „Madonna.”

ŚRODKI na organizację tegorocznego Małej Ligi Piłki Ręcznej pochodzą z

  • Ministerstwa Sportu i Turystyki
  • Województwa Świętokrzyskiego
  • 1%
  • VIVE Textile Recycling
  • Fundacji VIVE Serce Dzieciom
  • RS ACTIVE dystrybutor marki Hummel

 Przedsięwzięciu patronuje Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej

Ambasadorem turnieju jest Sławomir Szmal

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy