Maraton meczowy w Chęcinach
Scrolluj dalej
03/11/2016

Dzień z bardziej dorosłą Małą Ligą, czyli spotkania szkół ponadgimnazjalnych, w Chęcinach upłynął w dobrej, kapitalnej, sportowej atmosferze. Burmistrz Chęcin Robert Jaworski, od zeszłego roku przyjaciel turnieju, przywitał przyjezdnych jak dobrych, starych znajomych. Dyrektor Centrum Sportu Renata Janusz i Dyrektor ZS Nr 2 w Chęcinach Halina Kołodziejczyk życzyły zawodnikom i trenerom wspaniałego dnia pełnego wrażeń, dużo bramek i oczywiście padło sakramentalne: niech wygrają najlepsi! Kapitanowie drużyn otrzymali piłki i zeszłoroczni zwycięzcy Małej Ligi przystąpili do wylosowania przeciwników. Utworzyły się dwie grupy po pięć zespołów. Do III LO z Kielc dołączyły ZSP Nr 1 i ZSZ Nr 1 z Kielc oraz LO z Bogorii i ZS CKR z Sichowa Dużego. ZST ze Skarżyska Kamiennej skompletował grupę, w skład której weszły szkoły z Kielc – LO św. Jadwigi Królowej i VI LO oraz ZSP Nr 3 z Włoszczowy i gospodarze dzisiejszego dnia ZS Nr 2 z Chęcin. Rozpoczął się wielki maraton meczowy. Rozegranych zostało 20 meczów – po 10 w każdej grupie. Początkowo remis za remisem, ale już przy ósmym spotkaniu widać było liderów dzisiejszego dnia. Zwycięzcy 12. Małej Ligi nie chcieli oddać nikomu miejsc na pierwszym i drugim miejscu podium we wszystkich meczach. Do liderów dołączyli szybko gospodarze z Chęcin i zawodnicy z ZSP Nr 1, których trenerka – Paulina Szadurska z dużym wdziękiem mobilizowała do gry. Te cztery szkoły rozegrały na zakończenie spotkania „na krzyż” i już wiadomo, że 13 grudnia o pierwsze miejsce walczyć będą szkoły z Kielc: III LO i ZSP Nr 1, a o miejsce trzecie ZS Nr 2 Chęciny i ZST ze Skarżyska Kamiennej. Najlepszych sportowcom wręczał nagrody dyrektor KS Vive Tauron Kielce Radosław Wasiak, który na wstępie gratulując zwycięzcom podkreślił również, że wielką sztuką w życiu jest dźwigać się z przegranej, która na tyle musi nas hartować w życiu, by szybko podnosić się do kolejnej walki, by … odnosić na zgliszczach sukcesy.
Najlepszym zawodnikiem dnia sędziowie wytypowali Nikodema Marcinkiewicza z III LO im. C.K.Norwida, najlepszym bramkarzem został Jakub Tłuszcz z LO im. św. Jadwigi Królowej Kielce, a tytuł najlepszego strzelca wywalczył Paweł Galus z ZS Nr 2 Chęciny, który strzelił 13 bramek. „Trzynastka bywa szczęśliwa”…

Wyniki-meczów-z-szóstego-dnia-XIII-Turnieju-Małej-Ligi-Piłki-Ręcznej

Turniej finansowany ze środków Fundacji VIVE Serce Dzieciom, 1%, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy