Mazowiecka Iłża bez przegranej w XII MLPR
Scrolluj dalej
05/11/2015

Jedenasty dzień XII edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG Obrót Detaliczny, Prezydenta Kielc, Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Panowie sędziowie Piotr Oleksyk i Paweł Popiel, którzy dzisiaj byli arbitrami w Małej Lidze Piłki Ręcznej w Iłży, z dużym podziwem komentowali obiekt przy ul. Bodzentyńskiej 45.

Nie tylko wspaniała sala z widownią na 300 osób, ale i boisko do piłki nożnej z bieżnią dla lekkoatletów zrobiły wrażenie. Dyrektor Gimnazjum im. Armii Krajowej Pan Janusz Szmit, wielki sympatyk piłki ręcznej, przywitał naszą ekipę natychmiast po przyjeździe. Zaprosił w gościnne progi i równie serdecznie jak do nas, odniósł się w słowach powitalnych do wszystkich zawodników, którzy dotarli na zawody ćwierćfinałowe grupy A gimnazjów. Młodych zawodników i ich trenerów witali również z-ca Burmistrza Iłży Pan Marek Łuszczek i Przewodniczący Rady Miasta Pan Józef Skrobisz.

Od pierwszego meczu prym na parkiecie wiedli gospodarze. Tutaj już skończyła się gościnność, a zaczęła prawdziwa, męska walka o wejściówkę do półfinałów. Kilkanaście bramek na koncie w każdym meczu zawodników z Iłży przeciwko jednocyfrowemu wynikowi przeciwników. Pan Michał Koriat, trener z Iłży, wspaniale przygotował zespół. Już w eliminacjach widać było, że mazowiecka drużyna pierwszorzędnie reprezentuje swoje województwo. Wzorcami dla nich są „gladiatorzy” z KS Vive Tauron Kielce, których obserwują na wszystkich meczach. 70 km do Kielc to dla chłopaków z Iłży nic strasznego w drodze po naukę i emocje. Pan Sławomir Bicz z Szerzaw też myśli obrać tę drogę, bo podglądanie najlepszych sportowców w Polsce podczas gry oraz własna praca przynosić może w przyszłości tylko sukces. Jakie to proste !

Ze sportowcami kieleckiego klubu kibice z Iłży spotkali się na zakończenie zawodów. Przybyli skrzydłowi Ivan Čupić i Mateusz Jachlewski. Z przyjemnością rozdali mistrzowskie autografy, a najlepszym wręczyli medale oraz koszulki z logiem MLPR i EURO 2016. Kolejno podchodzili do nich: Daniel Staszewski z Szerzaw – król strzelców (25 bramek), Filip Jamroz z Sukowa – najlepszy bramkarz oraz Dawid Chudyba z Iłży – najlepszy zawodnik dzisiejszego dnia.

Sędzia Paweł Popiel ogłosił wyniki. Awansowały gimnazja z Iłży i Sukowa. Podziwiać ich będą na finałowych meczach dzisiejsi przegrani, gimnazjaliści z: Nazaretu z Kielc, Miedzierzy, Piekoszowa i Szerzaw.

Dzisiejsze mecze sędziowali: Piotr Oleksyk i Paweł Popiel

Wyniki meczów z jedenastego dnia XII turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy