Mistrz Bielecki w krainie młodości
Scrolluj dalej
29/10/2015

Dziewiąty dzień XII edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG Obrót Detaliczny, Prezydenta Kielc, Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Gimnazja z Czajkowa Południowego, Osieka, Ożarowa, Sichowa Dużego i Wilczyc stanęły dzisiaj do boju o ćwierćfinał.

Do szlachetnej rywalizacji zachęcał ich podczas otwarcia zawodów Pan Robert Paluch – Wójt Wilczyc, a Pani Ewa Dragan – Dyrektor Gimnazjum w Wilczycach z uśmiechem na ustach mobilizowała do gry fair play i wspaniałej zabawy. Trenerzy przygotowali starannie swoich zawodników do rywalizacji a mecze były zawzięte. Pani Jola, pielęgniarka zawodów, co i rusz musiała ochładzać sztucznym lodem obolałe po zderzeniach młode ciała.
Na szczęście ból zawodników był bardzo krótki i nie przeszkadzał w dalszej grze. Aż w trzech pojedynkach remis pojawiał się na tablicy wyników co minutę. Było bardzo gorąco nie tylko na parkiecie, ale również na trybunach, gdzie kibice drużyny z Wilczyc wspaniale pomagali swoim chłopcom. Nie udało się im zająć pierwszego miejsca
w dzisiejszym dniu turniejowym, ale z jednym punktem awansowali do dalszej gry. Trener gospodarzy Maciej Gajda nie mógł zachowywać spokoju patrząc na proste błędy swoich chłopców. Trener Sichowa Dużego Michał Lalewicz, który już po raz dwunasty gra w Małej Lidze, dobrze wie, że dorobek z eliminacji jest bardzo istotny w dalszej grze
i był niepocieszony, że tylko jeden punkt udało się zapisać na koncie jego drużyny. Najlepiej spisał się Osiek, gdzie nad drużyną, trzymając nerwy na wodzy, czuwało dwóch trenerów: Jarosław Gacoń i Robert Ryński. Zabrali do ćwierćfinałów maksymalną ilość czterech punktów i zaprosili do siebie na rozgrywki (17 listopada) wszystkich przeciwników.

Zawody zamknął Karol Bielecki zawodnik KS Vive Tauron Kielce, który najlepszym wręczył medale, a potem długo podpisywał plakaty. Warto dodać, że ten wspaniały szczypiornista pochodzi z nieodległego od Wilczyc Sandomierza. W przyszłym tygodniu Mała Liga wkroczy w ćwierćfinały.

Dzisiejsze mecze sędziowali: Piotr Oleksyk  i Paweł Popiel.

Wyniki meczów z dziewiątego dnia XII turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.
Wyniki szkół gimnazjalnych po etapie eliminacji.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy