Mistrzowie Matematyki podsumowali rok szkolny
Scrolluj dalej
19/06/2017

Koniec roku, ale nie koniec czasu, kiedy się jest „mistrzem”. Mistrz, to mistrz.


Matematycy podsumowali rok szkolny 2016/17 na spotkaniu z władzami Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przedstawicielami Kuratorium Oświaty, Rodzicami i oczywiście Fundacją VIVE Serce Dzieciom. Jak zwykle bardzo gościnnie przyjęła nas Pani Dziekan dr hab. inż. Barbara Gawdzik, która traktuje nas jak dobrych, starych przyjaciół. Podczas części oficjalnej były podziękowania za całoroczną pracę. Najlepsi stypendyści, z rąk Pani Dziekan i Fundatorki Fundacji VIVE Serce Dzieciom Pani Agnieszki Servaas, otrzymali dyplomy i promesy wartości od 1200 – 600 zł. Stypendystka Ola Czupryna, która z nami jest już drugi rok, po raz kolejny była najaktywniejsza. Pracowała intensywnie na stronach Facebook-owych Grupy pobudzając innych do pracy. Niestety nie wszystkich udało się włączyć do tej matematycznej zabawy połączonej w wykazywaniem się swoją wiedzą naukową. Te osoby, tak jak nie były aktywne w Programie, tak i dzisiaj nie pojawiły się w progach Uniwersytetu…
W kuluarowych rozmowach, podczas drobnego poczęstunku, była mowa i o wakacjach, ale też i o przyszłości uczniów, którzy kończą naukę w zamykanych gimnazjach. Boją się, żeby zaangażowanie nauczycieli w ich edukację nie było mniejsze, niż w czasach, kiedy szkoły musiały wykazywać się przed władzami wysokim poziomem nauczania. Oby obawy stypendystów i rodziców okazały się w przyszłym roku szkolnym płonne.
Tymczasem za pięć dni wakacje i stypendyści już odliczają dni do odpoczynku po pracowitym roku szkolnym.

Partnerzy Programu:
Fundacja mBanku, Instytut Matematyki UJK w Kiecach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Fundacja VIVE Serce Dzieciom, VIVE Textile Recycling Sp. z o.o.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy