Mistrzowie Matematyki u Mistrza Nauki
Scrolluj dalej
11/06/2016

Pierwsza edycja Programu Stypendialnego Mistrzowie Matematyki finansowanego z Fundacji mBanku oraz Fundacji VIVE Serce Dzieciom, realizowanego przy udziale Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach,  miała swój finał w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.

Stypendyści wiedzę teoretyczną mogli sprawdzić zasiadając przy kolejnych stanowiskach  i rozwiązując różnorakie problemy.  A zadania były ciekawe: można było zbadać prawdomówność na wykrywaczu kłamstw, zrozumieć problem tworzenia sieci rozprowadzających media wewnątrz dużych aglomeracji miejskich przy eksponacie „Woda, Elektryczność, Gaz” czy łącząc punkty w „tańczących kropkach” odkryć jak działa percepcja, a w szczególności jak człowiek rozpoznaje ruch. Eksponatów ponad 400 ! Nie da się usiąść przy każdym w ciągu jednego dnia. Nauka przez zabawę. Stypendyści zamarzyli przez chwilę, że tak powinna wyglądać szkoła. Zrozumienie wielu problemów stawałaby się o wiele prostsze… Może kiedyś takie szkoły powstaną? To zadanie do wykonania właśnie dla nich – doszli do wniosku. Tak więc rewolucja szkolnictwa szykuje się za jakieś 10 lat – jak szybko obliczyli. Oj, będzie ciekawie:)

Wyjazd zakończył się podsumowaniem pracy Stypendystów. Panie Michalina Nowak i Beata Wachla studentki 5 roku, oddelegowane przez instytut Matematyki do projektu, podsumowały roczną pracę stypendystów. Najlepiej pracowali: Aleksandra Czupryna, Gabriela Pomorska i Wiktor Zwierzyński i oni otrzymali nagrodę p   o 1000 zł. każdy. Spośród 20-osobowej grupy na wyróżnienie zasłużyli jeszcze: Joanna Kurzeja, Klaudia Walkowicz, Dominik Knez i Jakub Szkudlarek. Zakończyli rok szkolny z nagrodą po 500 zł. Pozostałe 13 osób może nie tak aktywnie brało udział w pracy grupy, ale na pewno nabyło nowe doświadczenie. Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz podziękowała wszystkim za udział w pierwszej edycji Mistrza Matematyki. Zachęcała do składania wniosków po kolejne stypendium i obiecała, że bez względu na wynik posiedzenia kolejnej Kapituły obecni Stypendyści będą zapraszani na wszystkie warsztaty czy wyjazdy organizowane w kolejnym 2016/17 roku szkolnym.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy