Po cztery mecze, po trzy zwycięstwa, po dwa punkty u najlepszych
Scrolluj dalej
20/10/2016

13. Mała Liga przekroczyła województwo świętokrzyskie. W mazowieckiej Iłży na drużyny świętokrzyskie czekało Gimnazjum prowadzone przez Dyrektora Janusza Szmita. Piękna hala wypełniająca się co trzy kwadranse inną grupą kibiców i 5 drużyn z drugiej grypy gimnazjalnej z: Iłży, Łącznej, Ożarowa, Rogowa i Szerzaw, które stanęły do meczów „każdy z każdym”, by wygrać i zakwalifikować się do ćwierćfinałów. Debiut Łącznej bardzo trudny. Zagrali pierwszy mecz z dwukrotnym Mistrzem Małej Ligi Piłki Ręcznej – drużyną z Rogowa, która jako pierwsza w tej edycji zgłosiła się do zawodów. Apetyt na kolejne mistrzostwo w Rogowie bardzo duży, a trener Robert Walczyk, jak mówią zawodnicy, duża serca wkłada w ich treningi. Chłopcy też pokazali, że potrafią grać, przegrywając tylko jeden mecz, jedną bramką z Szerzawami. Zespół Iłży, wspierany mocno przez kibiców, zaliczył 3 zwycięskie pojedynki. „Poległ” z Rogowem. Drużyna z Szerzaw przegrała jedynie z Gospodarzami, wygrywając mecze z pozostałymi drużynami. Sędziowie, by przygotować końcową klasyfikację, musieli liczyć ilość bramek pomiędzy trzema najlepszymi zespołami, ponieważ wszystkie zdobyły tę samą liczbę punktów. I tak kolejno miejsca zajęły gimnazja: pierwsze Szerzawy, drugie Rogów, trzecie Iłża. Wszystkie przeszły do ćwierćfinałów z 2 punktami. Debiutant tegorocznej Małej Ligi Piłki Ręcznej z Gimnazjum w Łącznej wygrał jeden pojedynek z zespołem z Ożarowa. Oczywiście przyszły rok ma należeć do nich! Obiecują dzisiaj, że przejdą do dalszych rozgrywek.
Gościem zawodów był Patryk Walczak, zawodnik KS Vive Tauron Kielce. Zaczynał grać w wieku 14 lat, a więc w tym samym, w którym jest większość uczestników dzisiejszych zawodów. Patryk Walczak wręczył piłki kapitanom, szaliki w barwach własnego Klubu z logami Małej Ligi i Klubu VIVE trenerom i najlepszym zawodnikom dnia: królowi strzelców – Dominikowi Żurowi z Szerzaw, zawodnikowi – Erykowi Młynarczykowi z Rogowa i bramkarzowi Filipowi Dąbkowi z Iłży.
24 listopada w Bilczy 1 półfinał, w którym dzisiejsi zwycięzcy spotkają się z gimnazjami z Bilczy, Chęcin i Masłowa.

Wyniki-meczów-z-trzeciego-dnia-XIII-turnieju-Małej-Ligi-Piłki-Ręcznej

Turniej finansowany ze środków Fundacji VIVE Serce Dzieciom, 1%, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej. 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy