Młodzież chce mieć głos w Radzie Miejskiej Staszowa
Scrolluj dalej
28/02/2020

Rada Miasta, Rada Młodzieżowa przy Radzie Miasta – pojęcia tak bliskie sobie w brzmieniu i choć działające we wspólnej sprawie mające różne uprawnienia. Chcąc zrozumieć, jakie są wspólne pola działania tych dwóch podmiotów 14 osobowa Grupa Inicjatywna młodzieży Fundacyjnej spotkała się z prawnikiem Panią Anną Jóźwik. Pani mecenas pokazała jak funkcjonuje miasto, jakie ma organy, co to jest samorząd gminny, jak obywatel może wpływać na decyzje gminy, jakie uprawnienia i obowiązki ma rada gminy i kto jest organem wykonawczym w Staszowie.  Wreszcie dowiedzieli się, że zgodnie z Art.  5b ustawy o samorządzie gminnym  Gmina podejmuje działania na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród mieszkańców gminy, w tym zwłaszcza wśród młodzieży.

Rada Gminy szykując się do powołania Młodzieżowej Rady nadaje jej statut określający tryb wyboru jej członków i zasady działania.

Grupa Inicjatywna wie, że chcąc żyć świadomie w swojej społeczności lokalnej musi mieć wpływ na decyzje dorosłych poprzez przedstawiane swoich opinii na konkretny temat.

Bardzo świadomie patrzy w przyszłość – aż pozazdrościć 🙂

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy