Gościnny Masłów
Scrolluj dalej
01/10/2015

Pierwszy dzień XII edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG Obrót Detaliczny, Prezydenta Kielc, Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Mała Liga Piłki Ręcznej po raz pierwszy w swojej historii zainaugurowała kolejną, dwunastą edycję poza Kielcami. Przyjęła nas Pani Dyrektor Ilona Niebudek z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Masłowie. Goście dopisali. Przyjechała większość trenerów z kapitanami drużyn. Jak zwykle było bardzo uroczyście. Pan Grzegorz Budziosz Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej podkreślił, że tegoroczna edycja jest szczególna pod wieloma względami. Jednym z najważniejszych jest wybór turnieju jako imprezy promującej Mistrzostwa Europy, które odbędą się w styczniu 2016 roku w Polsce. W związku z tym uczestnicy turnieju otrzymali upominki związane
z turniejem EHF Euro 2016, a na plakacie turnieju pojawiło się logo przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Do zawodników wiele ciepłych słów skierowali Pani Renata Janik Poseł na Sejm RP, Pan Grzegorz Bień Świętokrzyski Wicekurator, Pan Tomasz Lato Wójt Masłowa oraz Duszpasterz Sportu Ksiądz Krzysztof Banasik. Zawodnicy najlepszego Klubu Sportowego w Polsce VIVE Tauron Kielce Panowie: Piotr Chrapkowski, Paweł Paczkowski i Mateusz Kus pozdrowili sportową młodzież życząc wielu wygranych meczy, po czym rozdali upominki EURO 2016. Turniej uroczyście otworzył Pan Jacek Kowalczyk Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Jeszcze najmłodsi kibice zachęcali do uprawiania sportu w radosnej piosence, a cheerleaderki
z zespołu Integro ze Staszowa pokazały, jak wspaniale można tańczyć, gdy stosuje się wskazówki z wyśpiewanej właśnie piosenki.

Część oficjalna dobiegła końca i rozpoczęły się rozgrywki w pierwszej grupie gimnazjalnej. Na parkiecie królował Suków. W pięciu dwudziestominutowych meczach chłopcy rzucili aż 65 bramek! Zawodnicy nie mogli inaczej – na trybunach ich grę obserwował Dyrektor Szkoły Pan Julian Wrona! Pokonali wszystkie drużyny z wysoką punktacją. Gospodarze, drużyna z Masłowa, bardzo gościnnie przyjęła wszystkie drużyny, nie wygrywając żadnego meczu. Trener Mariusz Wiktorowski mówi, że za rok dopiero pokażą na co ich naprawdę stać. Chętnie to zobaczymy.

Dzień zakończył się wręczeniem koszulek z logami Euro 2016 i Małej Ligi Piłki Ręcznej najlepszym:
bramkarzowiMateuszowi Mendakowi z Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Kielce,
zawodnikowiKonradowi Kuziakowi z Gimnazjum Piekoszów
oraz strzelcowiJakubowi Adamcowi z Gimnazjum Suków, którego piłkę z siatki bramkarze musieli
wyjmować aż 23 razy.

Dzisiejsze mecze sędziowali: Tomasz Olesiński, Piotr Oleksyk  i Paweł Popiel

Zobacz film z Inauguracji MLPR 2015 na YouTube.

WYNIKI meczów z pierwszego dnia XII turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy