Napis „KS VIVE Kielce” nie pomógł
Scrolluj dalej
15/11/2016

Masłów w tegorocznym turnieju po raz drugi przyjął Małą Ligę. Pani Ilona Niebudek, Dyrektor Zespołu Szkół przyjęła nas, jak zawsze z wielkim sercem. Atmosfera wspaniała. Czuć już od drzwi ducha sportowego. Najwcześniej wstali dzisiaj zawodnicy z Wilczyc. Mieli najdalej, ale woleli przyjechać trochę wcześniej, żeby zapoznać się z halą, parkietem, rozgrzać mięśnie i skoncentrować się. I tak, jak powiedzieli chłopcy, spać było trudno. Pierwszy mecz gospodarze – Chęciny. Gościnnie już nie było … 12:9. Potem zeszłoroczni finaliści z kielecką „25”. Kielczanie, wychowankowie Tomasza Litwina, wybiegli w koszulkach z napisem „KS VIVE Kielce”. Do mistrzów im jednak jeszcze bardzo daleko. Nie udało się wrzucić ani razu piłki do bramki przeciwnika. Na tablicy pokazał się wynik 0:10. Wesprzeć drużynę przyjechała trenerka Monika Kiniorska. Pomogło. Wyniki już były lepsze, choć nie zwycięskie. Ostatni mecz z Masłowem doprowadzili do remisu 8:8. Już łatwiej wracać do domu. W drużynie z Królewca królowało 4 zawodników o imieniu Wiktor, którzy na 49 bramki dzisiaj zdobyte odnotowali na swoich kontach aż 34. Najwięcej razy udało się pokonać przeciwników Wiktorowi Kosma, który zdobył tytuł króla strzelców ostatniego dnia eliminacji szkół podstawowych. W ćwierćfinałach zagrają podstawówki z Królewca (4 pkt.), Masłowa (2 pkt.) oraz z Ćmińska z dorobkiem 0 pkt., bo zwycięstwa przypadły im z drużynami, które odpadły z dalszej części zawodów – Wilczyc i Kielc nr 25.
Nagrody najlepszym wręczał Branko Vujowić, prawy rozgrywający VIVE Tauron Kielce, który w kieleckim klubie zagościł od 2015 roku. Oprócz Wiktora szaliki w barwach klubowych otrzymali jeszcze najlepszy bramkarz Karol Sadza z Ćmińska i Kamil Majcherczyk z Masłowa.

Wyniki-meczów-z-dziewiątego-dnia-XIII-turnieju-Małej-Ligi-Piłki-Ręcznej

Turniej finansowany ze środków Fundacji VIVE Serce Dzieciom, 1%, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy