Nasze chłopaki!!! – skandowały dziewczyny w Bilczy
Scrolluj dalej
24/11/2016

Pierwszy ćwierćfinał w grupie gimnazjalnej. Ponownie w Bilczy, ale trochę w innym składzie. Do gospodarzy przyjechały znane im już drużyny z Chęcin oraz Masłowa, a z drugiej grupy eliminacyjnej Iłża, Rogów i Szerzawy. Pani Dyrektor Urszula Wróblewska serdecznie powitała wszystkich jak „starych znajomych” i zaznaczyła, że zawsze jesteśmy mile widziani w kierowanej przez Nią szkole. Życzyła wspaniałych wrażeń i gratulowała przybyłym zawodnikom angażowania się w sportową rywalizację. Miejsca w półfinale czekały tylko na dwa zespoły i od pierwszych sekund gry widać było, że wszystkie szkoły chcą je zająć. Mecze toczyły się w bardzo dobrym tempie. Nikt nie chciał oddać punktów. Dwa remisy: Bilczy z Iłżą i Rogowem czy zwycięstwa jednobramkowe Masłowa z Iłżą i Rogowa z Masłowem oraz trenerzy, którzy prosili o ponad regulaminowy czas dobitnie pokazały, jak zaciekłe były pojedynki – aż do ostatniego gwizdka. Dziewczęta na trybunach krzyczały „nasze chłopaki!” bez względu na to, który zespół właśnie grał – tak podobały się im rozgrywki. Jedynie cheerleaderki z Szerzaw wierne były tylko „swoim” zawodnikom. Dużą energią wykazały się podczas ostatniego meczu Masłów – Szerzawy, kiedy wspólnie walczyły o awans. Mecz bardzo emocjonujący. Bramka za bramkę do 8 minuty i wyrównana gra nie pozwalała początkowo na wskazanie faworyta. Gimnazjaliści z Masłowa postawili silnie obronę, zaatakowali i do przerwy zyskali przewagę 4 bramek. Szerzawy, mimo silnego wsparcia cheerleaderek, nie zdołali już do końca wyjść na prowadzenie. Przegrali 3 bramkami i tym samym skończyli grę w tegorocznej Małej Lidze na trzecim miejscu. Z grupy A po wspaniałym dniu turniejowym awansowały gimnazja z Masłowa i Rogowa.
Sędzia zawodów Tomasz Olesiński ogłaszał wyniki w towarzystwie specjalnego gościa – Mateusza Kusa, obrotowego i obrońcy w KS Vive Tauron Kielce. Pan Mateusz gratulował najlepszym: bramkarzowi – Filipowi Świtoniowi z Rogowa, zawodnikowi – Dawidowi Kobyłeckiemu z Masłowa i strzelcowi – Wojciechowi Pobosze z Bilczy. Nie obeszło się bez wspólnych zdjęć i autografu Pana Kusa.
1 grudnia na zawodach w Kijach wyłoniona będzie druga para finalistów w grupie szkół gimnazjalnych.

Wyniki-meczów-z-jedenastego-dnia-XIII-turnieju-Małej-Ligi-Piłki-Ręcznej

Turniej finansowany ze środków Fundacji VIVE Serce Dzieciom, 1%, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy