Od marzeń do realizacji
Scrolluj dalej
25/04/2017

Mieć swoje miejsce na ziemi. Tylko 8 miesięcy – od pomysłu do końcowego efektu. Marzenie zrealizowało się szybko. Powstała „Przystań Korab”.
Długie debaty. Gdzie, kto pomoże. Członek Kapituły Dariusz Kubalski Radny Miasta i Gminy Staszów włączył się do działania. Burmistrz Miasta Leszek Kopeć i Pani Ewa Kondek – Zastępca Burmistrza przyklasnęli pomysłowi. Rozmowa z Prezesami Spółdzielni Mieszkaniowej w Staszowie Panami Januszem Walczakiem i Adamem Zielińskim była konstruktywna, rzeczowa i zakończona pomyślnie. Przed Panami jeszcze przekonanie Rady Nadzorczej do pomysłu stworzenia w lokalu przy Kilińskiego 4 w Staszowie świetlicy dla młodzieży i … Fundacja VIVE Serce Dzieciom podpisała umowę najmu ze Spółdzielnią Mieszkaniową z kompensatą za remont.
Dizajner Grupy VIVE Paweł Kędzia przygotował wizualizację i można było zapraszać grupę remontową firmy Pana Michała Banasia. Kucie, przesuwanie rur, budowanie od nowa, tynkowanie, wylewki, kafelki, wymiana okien, drzwi, malowanie itd., itd. W końcu instalacja alarmu zabezpieczającego przed niepożądanymi gośćmi. Pan Michał dał sygnał do wprowadzenia mebli. Z warszawskiej Ikei przywiozła je prezes Fundacji Grażyna Jarosz z Panem Pawłem Nawrotem z firmy VIVE Transport.
Rozpoczęło się wielkie meblowanie. Opisy w paczkach meblowych i … maleńkie wkrętaki do mebli. Niby wszystko proste, ale gdyby nie Panowie Ireneusz i Andrzej, którzy przyszli z profesjonalnym sprzętem, meblowanie zamiast dwóch dni trwałoby co najmniej tydzień. Ekipa wolontariuszy, pod wodzą Pana Ireneusza, skręcała stoły, krzesła i regały. Budziła się do życia „Przystań Korab”.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy