Ostatnie spotkanie półfinałowe w Nowinach
Scrolluj dalej
10/11/2006

Tak, jak spodziewaliśmy się, Nowiny otworzyły przed nami szeroko progi. Dyrektor Ryszard Mańko /sam sportowiec/ życzył zawodnikom sił do ostatniej piłki i uroczyście otworzył piętnasty dzień trzeciej edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej. Z dużym uznaniem dla Fundacji gratulował kontynuacji tego przedsięwzięcia.
Drużyny przygotowane wspaniale, poziom wyrównany i wysoki poziom gier wszystkich meczów towarzyszył nam w ostatnim dniu półfinałów. Kibice byli „pierwszo-mało-ligowi”! Cała szkoła dzięki temu czuła wielkiego ducha naszego turnieju. Na przemian tylko dominowały okrzyki Busko, Sandomierz, Nowiny czy Włoszczowa.
Dzień był dodatkowo szczególny, bo nikt nie zapomniał, że zawody odbywają się przed wielką rocznicą odzyskania 66 lat temu Niepodległości przez Polskę. Wszyscy zawodnicy uczestniczyli w uroczystym Apelu. Wtedy też odwiedził nas Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego pan Jacek Kowalczyk z panem Markiem Kędziorem. Napełnieni duchem patriotycznym jeszcze z większym zapałem przystąpili do dalszej gry. Czarnym koniem tej grupy była drużyna z I LO z Buska-Zdroju, biorąca udział po raz pierwszy w Małej Lidze. Przeszła do finałów eliminując faworyzowany zespół z „Ekonomika” Sandomierskiego. Z udziałem drużyny z Buska odbył się najbardziej emocjonujący mecz z Sandomierzem. „Trzynastka” okazała się być przyjazna dla drużyny z liceum. W meczu z Włoszczową również na tablicy wyników po stronie Buska było tryumfalne 13. Regułę złamali w pojedynku z ubiegłorocznym mistrzem Małej Ligi. Przegrali 7:12. Mecz Sandomierz – Nowiny zakończył się remisem 14:14 i do ostatniego gwizdka sędziego Pawła Popiela nie udało się przechylić szali zwycięstwa żadnej drużynie na swoją stronę.
W finale obok Buska zagrają uczniowie z Nowin z dwoma drużynami z Końskich (zwycięzcami z dnia wczorajszego).
Zakończyliśmy naszą wędrówkę po gościnnych halach sportowych, zakończyliśmy wspaniałą drogę wyznaczaną przez miejsca, gdzie w naszym województwie króluje w szkołach piłka ręczna.

Grupa B
LP Nowiny – ZSP 3 Włoszczowa 20:14 (11:6)
LP Nowiny – ZSE Sandomierz 14:14 (8:6)
LP Nowiny – LO Busko-Zdrój 12:7 (4:4)
LO Busko-Zdrój – ZSP 3 Włoszczowa 13:9 (9:3)
LO Busko-Zdrój – ZSE Sandomierz 13:10 (8:5)
ZSE Sandomierz – ZSP3 Włoszczowa 16:7 (9:3)

Wyniki:
Najwięcej bramek zdobyli:
12 – Grzegorz Pawelczyk PZSE Sandomierz
11 – Kamil Zawada I LO Busko-Zdrój
10 – Krystian Polit PZSE Sandomierz
10 – Marcin Rączkowski LP Nowiny
9 – Przemek Grzesik LP Nowiny
9 – Marcin Obłąk I LO Busko-Zdrój

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy