OSZAŁAMIAJĄCA TEKSTYLNA MOZAIKA Z REKORDEM POLSKI!
Scrolluj dalej
22/11/2018

Ten wielki dzień bicia rekordu Polski jest właśnie dzisiaj. Młodzież z trzecich klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Łopuszna już od 7.30 gotowa była do pracy. Jeszcze tylko droga do Kielc i punktualnie o 9.00  w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach stawili się gotowi podjąć pierwszą w Polsce próbę stworzenia mozaiki z tekstyliów o powierzchni – bagatela! – 15 metrów kwadratowych . 71 uczniów, 5 nauczycieli, 2 osoby z Fundacji VIVE Serce Dzieciom, 3 osoby z WDK i projekt obrazu złożonego z 30 elementów. START!!!

Bardzo szybko wyłaniał się na kolejnych fragmentach kompozycji zarys Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta i Pałacu Kultury. Szukanie kolorów dla bociana, koguta oraz warszawskiej Syrenki wymagało sprawnego oka i umiejętności w dobraniu odpowiedniego materiału tekstylnego. O godzinie 11.00 Dyrektor WDK Jarosław Machnicki zarządził krótką przerwę. Zaprosił młodzież na wystawę pt. „Piłsudski”. Potem niewielki lunch i powrót do pracy. O 12.30 panowie z WDK przystąpili do przyklejania fragmentów obrazu i po pół godzinie całość była gotowa. Dotarła Sędzia z Biura Rekordu, Pani Dominika Kryczka. Młodzież i przybyli Goście zgromadzili się przy obrazie. Przy pomocy taśmy mierniczej Pani Sędzia sprawdziła wymiary obrazu. Zgadzało się. Rekord Polski w kategorii „Największa mozaika z tekstyliów” został ustanowiony!  Rozległy się olbrzymie brawa. Fotografowie i młodzież uwieczniali to wspaniałe wydarzenie, by natychmiast przesłać  wspaniałą wiadomość w świat. Nastąpiły gratulacje. Pierwsza zabrała głos Pani Agnieszka Servaas, Prezes VIVE Management, potem Pan Jacek Kowalczyk, Dyrektor Departamentu  Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Bogumiła Kamińska, Nauczycielka Plastyki Szkoły Podstawowej w Łopusznie, która podziękowała nie tylko młodzieży, ale i swoim koleżankom nauczycielkom pomagającym przy realizacji tego wielkiego dzieła.

Sędzia Biura Rekordów wręczyła certyfikaty potwierdzające kieleckie osiągnięcie.

Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz nie kryła wielkiej radości z sukcesu 80 osób, które połączyły siły dla wspólnej promocji idei recyclingu, sztuki i wspaniałych emocji.

Organizator:

  • Fundacja VIVE Serce Dzieciom pomysłodawca bicia rekordu, która przygotowała cała logistykę przedsięwzięcia

Partnerzy:

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie, która pod egidą nauczycielki plastyki Bogumiły Kamińskiej podjęła się wykonania mozaiki
  • Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, w którym odbyło się bicie Rekordu Polski
  • Drukarnia INGA , która wykonała nadruk obrazu na 30 elementach styropianowych
  • VIVE Textile Recycling Sp. z o.o., skąd pochodził materiał tekstylny

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia:

 

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy